thuiskoks ah.nl/allerhande lamskoteletjes met salsa verde Christine Reiber (26) ga naar thuiskoks aan de kook op en doe mee aan deze rubriek! HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 30 MIN. 1 teen knoflook 1 tl grof zeezout 1 bakje platte peterselie (20 g) 1 bakje dille (15 g) 1 bakje basilicum (15 g), alleen de blaadjes 5 el olijfolie extra vierge Vi potje kappertjes (a 100 g) 1 zakje bosui (3 stuks), in dunne ringetjes 1 rode peper 1 citroen, uitgeperst 4 lamskoteletten, op kamertemperatuur grote vijzel grillpan 1 Doe de knoflook met het zeezout in de vijzel en maal tot puree. Snijd de peterselie, dille en het basilicum fijn en voeg toe. Vijzel tot pasta. Doe in een kom en meng er 4 el olie, de kappertjes en bosui door. 2 Snijd het steeltje van de rode peper. Halveer de peper in de lengte en verwijder met een scherp mesje de zaadlijsten. Snijd het vrucht- vlees in kleine stukjes. Voeg toe aan de salsa. Breng op smaak met citroensap, peper en zout. 3 Verhit de grillpan. Bestrijk de lamskoteletten met 1 el olie en bestrooi ze met peper en zout. Gril ze 3 min. Keer halverwege. Serveer met de salsa verde. Lekker met een gepofte aardappel en een frisse salade. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructie- filmpje vijzelen. Bevat p.p. 375 kcal 15 g eiwit 33 g vet 3 g koolhydraten Prijs p.p. 3.25 'Verrassende combi: peterselie, basilicum en dille' 'Ik eet niet veel vlees, niaar als ik het eet, dan moet het bijzonder zijn. Dat is denk ik een overblijfsel van mijn Ierse roots. In Ierland is vlees een zeer belangrijk deel van de maaltijd. Ik houd van malse lamskoteletjes, zeker met verse kruiden. De geur en smaak daarvan is de magie voor een gerecht. Ik vind het leuk om te experimenteren met verrassende combinaties, zoals die van peterselie, basilicum en dille in deze i salsa verde. De frisse kruiden gaan goed samen met de citroen. En ze zorgen voor een prettige r' tegenhanger voor de uitgesproken lamssmaak. Hier laat ik mijn gasten graag van genieten.' allerhande 05-2012

Allerhande | 2012 | | pagina 140