receotafette 'HOllANOSE pot HEEFT 6IJ M'J EEN 5TFEEP)E VOOF.' allerhande 06-2012 Erben Wennemars (36) waarom kook van erben Wat voor ijsjes zijn dat precies? Ik wilde iets goeds doen voor de maatschappij dat aansluit bij mijn gezonde, ongecompliceerde levensstijl. Zo ontstond het idee om een biologische ijsvariant op de markt te lanceren: Erbens Natuurijs. De winst gaat naar een goed doel, het Jeugd- sportfonds. leder kind moet de kans krijgenom te kunnen sporten!' Wat dat'betreft Peter en jij hetzelfde. -We delen de passie voor sport en de behoefte iets goeds te doen. Peter is namelijk ambassadeur van het Jeugdsportfonds.' Erben Wennemars is een voormalig top- schaatser die in zijn carriere enkele keren wereldkampioen werd. Tegenwoordig is hij onder meer schaatsanalist bij de NOS. je voor Peter? 'Ik ben al lang met hem bevriend. Wat ik waardeer in Peter is dat hij als cabaretier erg grappig is, zonder het respect voor zijn medemens te verliezen. Ik heb nog nooit met hem gegeten en het leek me gezellig om eens een avond met hem te genieten van het leven. In alle eenvoud: het etentje is gewoon, bikfriij tbgfs, met opiate! een eenvoudig. maar lekker'gefecht.' Waarom koos je voor andijviestamppot? Ik houd van snelle, no-nonsense gerechten. Ik vind eigenlijk alles lekker, maar de Hollandse pot heeft bij mij een streepje voor. Stamppot kan wat mij betreft absoluut het hele jaar door. Maar om het etentje toch een zomers tintje te geven, sluiten we de avond af met een van mijn yoghurtijsjes.'

Allerhande | 2012 | | pagina 114