ab Was trots OP het BEDKJF EN BlijMET ELKE KLANT EENSEEN een Albert Heijner. OPEN' ALgERT HEIJNER, ALTIjD EE(\T ALgERT HEMNER Monique Heijn: Dat ik als vrouw van Albert Heijn ben gevraagd een voorwoord te schrijven voor dit verjaardagsnummer, is me een hele eer. Mijn man had het natuurlijk gedaan als hij nog geleefd had. Hij was zeer bevlogen en bij de zaak betrokken, tot het laatst toe. Hij schreefklanten zelf een brief als ze ontevreden waren en belde met medewerkers. 'Hoe is het bijvoorbeeld toch met die man van onze winkel in Utrecht, was zijn vrouw niet ziek?', kon hij vragen. Dan bedoelde hij een supermarktmanager, met wie hij onmiddellijk aan de telefoon hing. Ab was trots op wat het bedrijf heeft betekend voor de Nederlandse keuken en blij met elke klant. Hij Cees van Vliet: winkekje spelen is voor mij het leukste dat er is. Ik ben boven een winkel geboren; bij ons thuis ging het altijd over klanten en producten. Dat ik leiding geef aan Albert Heijn in het jaar dat het bedrijf 125 jaar bestaat, is voor mij heel bijzonder. Toen Albert Heijn zijn eerste winkel opende in Oostzaan, was zijn motto: 'Arm en rijk kunnen bij mij hun inkopen doen'. Iedereen was welkom en hij kende al zijn klanten persoonlijk. Dat is precies wat wij nog steeds nastreven. Iedere klant het gevoel geven dat wij er speciaal voor hem of haar zijn. Klein dagelijks geluk, daar kan ik van genieten. De glimlach van een medewerker of even meelopen met een klant die iets niet kan vinden. Als ik mijn grote boodschappen bij Albert Heijn doe, betrap ik mezelf erop dat ik aan zoekende klanten vraag of ik hen kan helpen! kookte niet zelf, maar zat wel bij me aan de keukentafel met de Allerhande voor zich. En dan zei hij: 'Woensdag wil ik wel de artisjokken eten van bladzijde 70'. Dat we allemaal winkelen zoals we nu doen, hebben we echt aan hem en aan de familie te danken. Zelf je eigen boodschappen uit de schappen pakken: dat kenden we zestig jaar geleden niet. De spaaracties? Mijn eigen moeder stond in de rij om de eerste winkel te bezoeken. Ze kwam thuis met een zegelboekje en zei tegen mijn vader: 'Zo nu ben ik aandeelhouder'. Ze kon voor het eerst zelf een mixer kopen zonder mijn vader om geld te hoeven vragen. Ab was ook dol op de eigen merkproducten. Elke dag twee speculaasjes bij de thee, vlokken en gestampte muisjes op de boterham. Maar hij was ook nieuwsgierig naar het eten over de grens. En zo kon heel Nederland opeens genieten van kiwi of speciale koffie. 'Wat goed is voor mij, is goed voor de klant'. Dus kan ik hier alleen maar zeggen: gefeliciteerd Albert Heijn metje 125 jaar, namens mijn man. En gefeliciteerd klanten met - zoals Ab de supermarkt zag - 'een stukje Nederland'. Monique Heijn (63) echtgenote van de vorig jaar overleden Albert Heijn. Toen Albert Heijn in 1989 afscheid nam van het bedrijf, schonk hij een standbeeld. Een in brons gegoten vrouw met twee boodschappentassen. Op de sokkel prijkt de tekst: 'Opdat wij niet vergeten voor wie wij werken'. Van dat zinnetje kan ik genieten. Heel veel Nederlanders werken bij Albert Heijn of hebben bij Albert Heijn gewerkt. De een had een bijbaan bij ons, de ander groeit door tot supermarktmanager. Ik vind dat iedere medewerker ertoe doet. Dat hij of zij zich moet kunnen ontwikkelen. Eens een Albert Heijner, altijd Als ik op zaterdag naar het voetballen van mijn kinderen sta te kijken, word ik regelmatig aangesproken door i ouders die mij iets over Albert Heijn willen vertellen. Vaak iets leuks, maar soms ook een klacht over een actie of een artikel dat Albert Heijn niet meer in het assortiment heeft. Ik ben blij als mensen mij daarop aanspreken en probeer het altijd op te lossen want 'ik ben Albert Heijn'. Albert Heijn is eigenlijk nog steeds een Nederlands familiebedrijf. Ik wil klanten en medewerkers bedanken voor de eerste 125 jaar. Gefeliciteerd en nog vele iaren! Cees van Vliet (43) L— algemeen directeur van Albert Heijn.

Allerhande | 2012 | | pagina 5