Welke vissoorten van Albert Heijn zijn duurzaam? Hoe vries ik verse vis in en hoe lang kan ik de vis vervolgens in de vnezer bewaren? Soms zitten er nog graten in visfilet. Hoe haal ik die eruit zonder de vis te beschadigen? Is het slim afgeprijsde vis te kopen waarvande houdbaarheids- datum bijna is verstreken? Nicoline van Lieshout Suzanne Groen Peter Langbroek Kim van de Burg Simone Hertzberger: 'Vries vis zo snel mogelijk na aankoop in. In de verpakking waarin je het hebt gekocht of, als je de vis meteen in porties wilt verdelen, goed afgesloten in diepvrieszakken of -bakjes. Magere vissoorten als kabeljauw, koolvis en schelvis zijn in de diepvries (minimaal -18 °C) zo'n zes maanden houdbaar. Vette vis als zalm, makreel en haring blijft ingevroren drie maanden goed. Daarna gaat de smaak langzaam achteruit.' Simone Hertzberger: Wil je duurzame vis, kies dan voor AH puur&eerlijk duurzame vis. Deze vis heeft het MSC-keurmerk, een garan- tie dat overbevissing wordt teruggedrongen. Zo is bij de visvangst extra aandacht voor het behoud van het ecosysteem en van de vis soorten. De vis (waaronder haring, makreel, zalm, mosselen en garnalen) is behalve aan het MSC-keurmerk herkenbaar aan de blauwe band met de vermelding 'duurzame vis'. Albert Heijn heeft verse duurzame vis op de versafdeling en in de diepvries. Kijk op ah.nl/puureneerliik/duurzamevis voor meer informatie.' Ico van Rheenen: 'Als er toch nog graten in een visfilet zitten, kun je die heel gemakkelijk verwijderen met een pincet. Zo voorkom je dat de vis beschadigt. Er zijn speciale vispincetten, maar je kunt uiteraard ook een gewoon (schoon!) pincet gebruiken.' Simone Hertzberger: 'Vis die is afgeprijsd en tegen de houdbaarheidsdatum zit, is ook nog prima. Albert Heijn garandeert de kwaliteit tot en met de datum op de verpak king. Bereid de vis wel dezelfde dag nog of vries'm meteen in, dus maximaal tot op de dag van de houdbaarheidsdatum. Verse vis waarvan de houdbaarheidsdatum verstreken is, kun je beter niet meer eten.' allerhande 03-2012

Allerhande | 2012 | | pagina 97