^j^ntegenjamie robfoin over jamies viskoekjes viskoekjes van zalm 1 Jamie gebruikt zalm en die heeft een heel uitgesproken smaak. Dat is bij schelvis minder het geval en dat vind ik lekker. Bovendien combineert schelvis beter met de kruiden die ik gebruik. 2De smaak van peterselie in Jamies recept zou worden overschaduwd door de andere kruiden in mijn variant. Koriander is meer uitgesproken en heerlijk met verse gember en rode peper. 3 Jamie gebruikt in zijn recept citroen, wat lekker fris is en een zuurtje geeft. Ik heb gekozen voor limoen. Deze vrucht heeft dezelfde eigenschappen, maar combineert ook nog eens goed met koriander, gember en peper. De vissaus maakt de klassieke Thaise smaakcombinatie helemaal af. HOOFDGERECHT - 8 STUKS - 45 MIN. 1 UUR WACHTTIJD 600 g aardappelen 500 g zalmfilets, met vel olijfolie zeezout en zwarte peper uit de molen een klein bosje verse bladpeterselie 1 el bloem, plus wat extra om te bestuiven 1 groot ei, liefst vrije uitloop of biologisch 2 citroenen, schoongeboend 1 Breng een grote pan gezouten water aan de kook. Schil de aardappelen en snijd ze in gelijkmatige stukjes. Wrijf de zalmfilets in met olijfolie en een snuf zout en peper. Doe de aardappelen in de pan water en laat het weer aan de kook komen. Leg de vis in een vergiet, dek hem af met aluminiumfolie en zet hem op de pan met aardappelen. Draai het vuur laag en laat de pan 10 tot 12 min. op het vuur staan tot de aardappelen en vis beide gaar zijn. 2 Haal de stukken vis uit het vergiet en leg ze even opzij. Laat de aardappelen even in het vergiet uitlekken en doe ze terug in de pan om droog te dampen. Pluk de peterselieblaadjes van de steeltjes, hak ze fijn en gooi de steeltjes weg. Stamp de aardappelen fijn en spreid de puree over de bodem van de pan uit om hem sneller af te laten koelen. Trek het vel van de vis. Doe de volledig afgekoelde puree in een kom, trek de vis in vlokken en doe die erbij; strooi er een eetlepel bloem over. Doe het ei en de gehakte peterselie erbij, met echt een flinke snuf zout en peper. Rasp de citroenschii erover, stamp alles fijn en meng het goed. 3 Bestuif je werkvlak met bloem. Verdeel het vis- mengsel in 8 delen. Kneed er ongeveer 2 cm dikke, ronde schijfjes van en bestuif ze gaandeweg met bloem. Pak een bord of schaal, stuif er wat bloem op en leg de viskoekjes erop. Als je de koekjes nu in wilt vriezen, moet je ze in vershoudfolie verpakken en in de vriezer leggen. Zo niet, dan leg je ze voordat je ze bakt gewoon een uur in de koelkast. - hierdoor worden ze wat steviger. 4 Zet een grote koekenpan met een paar flinke scheuten olijfolie op matig vuur. Leg wanneer de olie goed heet is de viskoekjes in het vet en bak ze 3 tot 4 min. aan elke kant tot ze goudbruin en krokant zijn - doe het eventueel in twee porties. Serveer de allertiande 01 -2012

Allerhande | 2012 | | pagina 72