thuiskoks ah,nl/a!!erhande visstoof met bonen Stephan den Boer (29) ODB ga naar thuiskoks aan de kook op en doe mee aan deze rubriek! HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 35 MIN. 10 MIN. WACHTTIJD 1 schaal tasty torn tomaten 1/2 schaal Catalaanse worstjes (a 300 g) 4 el olijfolie 2 tenen knoflook, fijngesneden 1 zoete ui, in dunne ringen 1 rode ui, in dunne ringen 1 zakje saffraan (0.05 g) 1 venkelknol, in dunne plakken 1 blik zwarte bonen (400 g), uitgelekt 1 blik groene kidneybonen (400 g), uitgelekt 1 schaal kabeljauwhaasjes (300 g, AH Excellent) 1 bakje platte peterselie (20 g), fijngesneden 1 Ontvel de tomaten en snijd in stukken. Snijd de worstjes in stukjes van 2 cm. Verhit de olie in een hapjespan en bak de worst in 4 min. gaar. Neem uit de pan. Fruit de knoflook met de 2 soorten ui 3 min. in het achtergebleven bakvet. Voeg de saffraan en venkel toe en bak 5 min. mee. Voeg de tomaten en 2 soorten bonen toe. Laat op laag vuur met de deksel op de pan 10 min. stoven. Doe de worst terug in de pan en schep om. Breng op smaak met peper en zout. 2 Bestrooi de kabeljauw met peper en zout en leg tussen het groente-worstmengsel. Laat met de deksel op de pan in 8 min. gaar worden. Bestrooi met de peterselie. Lekker met ambach- telijk meergranen stokbrood (AFI Excellent). Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructie- filmpje tomaat ontvellen. Bevat p.p. 445 kcal 31 g eiwit 24 g vet 27 g koolhydraten Prijs p.p. 3.90 allertiande 01 -2012 'Ik eet vlees, maar kook ook veel vegetarisch. In het begin deed ik dat vooral met tofu. Een echte vegetarier raadde me bonen aan: voor de variatie en als vleesvervanger. Sindsdien ben ik er steeds meer van gaan genieten. Ik gebruik bonen vooral in wraps, maar af en toe kook ik met vrienden en dan probeer ik er nieuwe dingen mee uit. Ook vleesgerechten. Met een vriend, toevallig heet hij Boon van zijn achternaam, heb ik dit stoofgerecht bedacht. Een boerengerecht met een moderne twist. Met bonen, vis en vlees. The best of all worlds. Ik oogst er altijd succes mee. Wat wil je: het is een indrukwekkend gerecht!' 'Bonen, vis en vlees... the best of all worlds'

Allerhande | 2012 | | pagina 140