thuiskoks □nn ah.nl/allerhande courgettesoep Alessia van Alphen (40) ga naar thuiskoks aan de kook op en doe mee aan deze rubriek! VOORGERECHT - 4 PERS. - 30 MINI. 4 el olijfolie 1 ui, gesnipperd 2 el bloem 4 courgettes, geraspt 1 bouillon keteltje groenten (pak 8 stuks, Knorr) 100 g Gorgonzola staafmixer 1 Verhit de olie in een soeppan en fruit de ui 4 min. Voeg de bloem toe en bak 2 min. tot de bloem begint te kleuren (roux). Voeg de courgette toe en roerbak nog 2 min. Schenk 400 ml water en het bouillon keteltje erbij. Breng aan de kook en laat 10 min. op laag vuur koken met de deksel op de pan. Breng op smaak met peper en zout. 2 Pureer de soep met de staafmixer. Schenk de soep daarna door een bolzeef in een pan. Duw met een lepel zo veel mogelijk soep door de zeef. Zo krijg je een fluweel- zachte soep (veloute). 3 Verhit de soep tot tegen de kook aan. Verdeel over 4 borden en verkruimel de kaas erover. Bestrooi eventueel met versgemalen zwarte peper. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructie- filmpje roux maken. Je kunt de soep V2 dag van tevoren bereiden t/m stap 2. Bewaar afgedekt in de koelkast. Volg vlak voor het serveren stap 3. Bevat p.p. 335 kcal 10 g eiwit 25 g vet 18 g koolhydraten Prijs p.p. 1.60 'Courgette en Gorgonzola doen me denken aan onze familiediners in Italie' 'Als kind raspte ik met mijn moeder courgettes voor deze soep, die in onze Italiaanse familie standaard op het kerstmenu stond. Zo is mijn liefde voor dit gerecht ontstaan.Als we nu in Nederland kerst vieren, maak ik altijd courgette soep. Met de smeltende kaas erover ziet hij er heel bijzonder uit.Je kunt allerlei soorten kaas voor de soep gebruiken. Ik kies altijd voor Gorgonzola, de favoriet van mijn moeder. Die smaak brengt me terug naar vioeger: zo heb ik dit gerecht altijd gegeten.' allerhande 12-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 192