lekker by het hoofdgerecht lekker bij het nagerecht lichte rode wijn smaakt gekoeld extra fruitig, zet hem een V2 uur voor gebruik in de koelkast traditie in frankrijk en italie mousserende wijn na het dessert, verfrissend! allerhande 12-2011 Hoe combineer je wijn en gerecht? Kies een frisse wijn bij een licht gerecht en een voile bij een stevig gerecht. Een dessertwijn past bij zoete desserts. En bij een kaasplateau met pittige kazen, zoals oude Goudse, roquefort en Parmezaanse kaas. lichtzoet Hippe, voile Bordeaux met de smaak van bes en kers. Een krachtige wijn die zacht in de mond aanvoelt. Lekker bij rosbief, eend en konijn. La Tuiipe Prestige 6.99 Bordeaux/Frankrijk Zachte wijn met de smaak van mango, vanille en citrusfruit. Lekker bij kabeljauw met linzen en spek, zalm in oestersaus en kip met sinaasappel. Penfolds Rawson's Retreat Chardonnay 6.99 Zuidoost-Australife droog, vol Fruitige, lichtkruidige wijn die bij middel- zware gerechten past, zoals pasta met paddenstoelen, varkenshaas en kalkoen. Torres Vina Brava Tempranillo 4.99 Catalonie/Spanje zacht lichtzoet &zoet wijn! Mousserende wijn met de smaak van zoete, witte druiven. Lekker bij fruitsalade, soesjes, trifle en appelbeignets. Fontanafredda Moscato d'Asti 7.99 Piemonte/ltalie Rijke wijn met aroma's van honing en marmelade. Lekker bij vruchtentaart, frambozencharlotte en blauwaderkaas. Dourthe Grands Terroirs Sauternes, fles 0.375 liter 7.99 Bordeaux/Frankrijk Zoete port met aroma's van rozijn en noten. Lekker bij ohooolade en bitterkoekjespudding. Conqueror Port Tawny 5.39 Douro/Portugal

Allerhande | 2011 | | pagina 187