Water en dan Jordi Butron frambozencharlotte DE CHAWctTE MAAkje IN EEN PAN. kOEr IN HE&T 5TB BJ" JE 'M OP EEN BOKD eigenaar van Espai Sucre 'Topgerechten als de charlotte, trifle en soezentoren zijn weer helemaal terug', zegt sterrenkok Jordi Butron over de trends in desserts. 'Het zijn echte klassiekers die hun plek hebben heroverd in de keuken.'Jordi weet als geen ander hoe je een diner afsluit. Hij runt in Barcelona het eerste dessertrestau- rant ter wereld: Espai Sucre. 'Toetjesliefhebbers kunnen bij ons edit hun hart ophalen', vertelt hij.'Onze kaart telt bijvoorbeeld een klein dessertmenu met drie opeenvolgende nagerechten, een grote variant met vijf desserts en een chocolade-dessertmenu. Als chef-patisserie bij restaurant El Bulli heb ik geleerd om een gang in meerdere gerechten op te delen. Daarmee krijgt het nagerecht de waardering die het verdient.'Terwijl sommige mensen het toetje standaard overslaan, zien chefkoks het dessert als volwaardig onderdeel van het menu. Jordi:'Juist met het nagerecht kun je alle kanten op! Wat je daarvoor absoluut nodig hebt, is kennis van basis- producten en -technieken. Pas dan kan het varieren beginnen. Daarbij kijk ik wat in het seizoen verkrijgbaar is.'Volgens Jordi kun je ook thuis volop varieren met desserts.'Oefen vooral in gerechten met duidelijk herkenbare, pure smaken en authentieke kooktechnieken. En ga dan experimenteren, zo heb ik het ook geleerd.' allerhande 12-2011 NAGERECHT - 6 PERS. - 50 MIN. 3 UUR WACHTTIJD 4 blaadjes gelatine (pakje 12 stuks, Dr. Oetker) 4 bakjes frambozen (a 125 g) 1 beker slagroom (250 ml) 3 el suiker Vi beker Griekse yoghurt (a 500 g) 1Vi pakje lange vingers (a 175 g) poedersuiker lint 1 Week de gelatine 5 min. in koud water. Prak ondertussen de helft van de frambozen met een vork tot puree. Breng 2 el frambozenpuree in een steelpan tegen de kook aan. Neem de pan van het vuur. Knijp de gelatine uit, voeg toe aan de puree en roer totdat de gelatine is opgelost. Klop de slagroom stijf met de suiker. Spatel de yoghurt en alle frambozenpuree erdoor. Schep het mengsel in een kookpan met 0 14 cm. Bedek met lange vingers. Laat de charlotte minimaal 3 uur opstijven in de koelkast. 2 Stort de charlotte op een bord. Houd de pan eventueel 5 sec. in een bak heet water om hem makkelijk los te krijgen. Plak de rest van de lange vingers er random tegenaan. Strik het lint erom. Verdeel de rest van de frambozen erover. Bestrooi met poedersuiker. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructie- filmpje gelatine verwerken. Je kunt stap 1 de avond van tevoren bereiden. Bewaar afgedekt in de koelkast. Volg vlak voor serveren stap 2. Bevat p.p. 445 kcal 10 g eiwit 21 g vet 54 g koolhydraten Prijs p.p. 2.05

Allerhande | 2011 | | pagina 172