ah.nl/allerhande chocololly's Sophie Steen (17) ga naar thuiskoks aan de kook op en doe mee aan deze rubriek! GEBAK - CA. 16 STUKS - 30 MIN. 30 MIN. WACHTTIJD 1 el sesamzaad (bakje 100 g) 2 tabletten pure chocolade 72% (a 100 g), grof gehakt 1/2 tablet witte chocolade (a 100 g), grof gehakt 1 el pecannoten (bakje 70 g) 1 el pistachenoten (bakje 95 g) 1 el gedroogde cranberry's (zak 250 g) 1 el blanke rozijnen (zak 250 g) bakpapier sateprikkers 1 Rooster het sesamzaad in een koekenpan zonder olie of boter in 3 min. goudbruin, Laat afkoelen op een bord. 2 Vouw een cornetje van bakpapier. Smelt in aparte pannen de pure en de witte chocolade au bain-marie. Leg een stuk bakpapier op een snijplank en schep hier cirkels van 0 6 cm van de pure chocolade op. Leg in elke cirkel 1 sateprik- ker, zo hoog mogelijk. Schep er eventueel nog wat pure chocolade op, zodat de prikker met chocolade bedekt is. Vul het cornetje met de wit te chocolade en versier de lolly's. Decoreer met het sesamzaad, de noten, cranberry's en rozijnen. Laat in de koelkast in 30 min. hard worden. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructiefilmpje cornetje (spuitzakje) maken. Bevat p.p. 100 kcal 2 g eiwit 7 g vet 7 g koolhydraten Prijs p.st. 0.20 Tip Cranberry's smaken ook lekker in een witlof- salade. Kijk voor het recept op ah.nl/recepten. 'Met deze lolly's kun je andere mensen heel erg blij maken!' 'Zolang ik me kan herinneren, houd ik van chocolade. Ik vind het zoete van chocolade lekkerder dan dat van ander snoep, en je kunt er zo veel dingen niee doen. Warm, koud, gecombi- neerd met vruchten: het is altijd zalig.Voor mijn zeventiende verjaardag heb ik deze chocololly's gemaakt. Ze zijn zo lekker vanwege de uiteen- lopende smaken. De pure chocolade is een beetje bitter en dat smaakt goed bij de zoete cranberry's. Iedereen was enthousiast, en dat is precies wat ik leuk vind aan koken: lekkere dingen maken voor andere mensen." allerhande 11 -2011

Allerhande | 2011 | | pagina 164