kokenmet,,, r ah.nl/allerhande de beste pan bier en vhjn maken het vlees toii het stoven lekker mals onze Gerrit Soepenberg ga op bezoek bij onze leverancier: scharrelkip van Stoofvlees kun je het best bereiden in een pan met dikke bodem. Die zorgt ervoor dat de warmte gelijkmatig wordt verdeeld. Zo kan het vlees lekker lang stoven zonder dat het aanbrandt. Bij een te hoge temperatuur wordt het vlees namelijk droog. Een te lage temperatuur maakt het vlees minder mals. Nieuwsgierig komen de kippen naar pluimveehouder Gerrit Soepenberg toe als hij door de schuur loopt. 'Het is mooi spul, zegt Gerrit liefkozend. 'Mijn kippen zijn van het Hubbard-ras. Omdat dit ras vrij langzaam groeit en de dieren voer met veel granen krijgen, is het vlees stevig van structuur en vol van smaak.' Gerrit eet zeker drie keer per week kip. Zijn vrouw bereidt het meestal in delen: schnitzels, filet of kippenpoten. 'Maar scharrelkip is ook heel geschikt om in zijn geheel in de oven te bakken of om te stoven', vult zij aan.'Juist vanwege de stevige structuur en de uitgesproken gevogeltesmaak, die in een stoofpot echt overeind blijft.' Gerrit: 'Zelf houd ik het meest van gebraden kip, met het velletje er nog aan. Gewoon met gebakken aardappelen en sla.' In zijn schuur wordt de natuur zo veel mogelijk naar binnen gehaald. Met voldoende bewegingsruimte, stro om in te scharrelen en dakramen waar het daglicht doorheen schijnt, hebben de kippen een natuurlijk dag- en nachtritme. 'Met deze maatregelen en onze hoge kwaliteit voer worden de leefomstandigheden van onze dieren steeds beter. We hebben dan ook niet voor niets een ster van het Beter Leven kenmerk van de Dierenbescherming gekregen!', vertelt Gerrit trots. allerhande 11 -2011

Allerhande | 2011 | | pagina 132