mosselen met augurkensaus ah.nl/allerhande Mosselen, al jaren het verjaardagseten in de familie van Sophie en moeder Tessie. De saus maakt dit gerecht. weekend koken DQ ga naar thuiskoks aan de kook op en doe mee aan deze rubriek! HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 25 MIN. allerhande 10-2011 'Als mijn moeder vroeger jarig was, mocht ze altijd kiezen wat ze wilde eten', vertelt Sophie Rutgers (33).'Dat was iedere keer kip, frites en appehnoes met augurkensaus. Het recept van de saus komt uit de familie van mijn oma.Toen mijn moeder eenmaal zelf ging koken, maakte ze de saus vaak bij mosselen. Ook voor ons toen we klein waren. Ik ken mosselen eigenlijk alleen maar met deze saus. En iedereen voor wie ik ze op deze manier rnaak, vindt het heerlijk'. Sophies moeder Tessie (61) legt uit:'Ook voor mijn broers en zussen hoorde deze saus standaard bij het veijaardagseten. We noemen hem ook weleens 'duveltjessaus'.Waarom weten we niet meer precies.We denken dat het te maken heeft met de prikkelende combinatie van ui, knoflook en augurk.' Iedereen in de familie heeft zo zijn eigen voorkeur voor de verhoudingen van de ingredienten. Sophie:'Zelf gebruik ik iets minder ui en wat meer augurk dan in het oorspronkelijke recept. Met deze ingredienten kunje eindeloos varieren!' sophies 4 kg mosselen 1 ei, hardgekookt 6 middelgrote augurken 1 sjalot, gesnipperd 6 el mayonaise 6 el yoghurt 1 bakje platte peterselie (20 g), blad fijngesneden 1 teen knoflook 3 el olijfolie 2 uien, in ringen 2 el gedroogde Italiaanse kruiden 1 Spoel de mosselen in ruim koud water. Verwijder beschadigde en openstaande schelpen, deze zijn niet goed. Laat uitlekken. 2 Prak het ei en snijd de augurken in kleine blokjes (brunoise). Meng met 2 el augurkenvocht uit het potje, de sjalot, mayonaise, yoghurt en peterselie. Breng op smaak met peper en zout. 3 Snijd de knoflook in dunne plakjes. Verhit de olie in een mossel- of hapjespan. Voeg de knoflook, ui en Italiaanse kruiden toe en bak 3 min. Voeg de mosselen toe, schep alles om en kook met de deksel op de pan in 5-8 min. gaar. Schud de pan regelmatig. 4 Verwijder de dichte schelpen. Serveer de mosse len met de saus. Lekker met frites en sperziebonen. Ga naar ah.nl/allerhande voor de kookles mosselen maken. Bevat p.p. 495 kcal 24 g eiwit 40 g vet 10 g koolhydraten Prijs p.p. 4.35

Allerhande | 2011 | | pagina 41