ZESPRIf een fee voor je lie Hart- en vaatziekten zijn bij vrouwen doodsoorzaak nummer 1 Een op de drie vrouwen overlijdt hier namelijk aan. We hebben je hart nodig www.zespri.eu Een ZESPRI® kiwi, dat is net als ee Beter zelfs, want natuurlijk en ve zijn immers een ware vitaminebo vitamine C dan een sinaasappel fruitjes zitten bovendien boordev vezels en voedingsstoffen. Allemd netjes verpakt, klaar om heerlijk y Een dosis gezonde power nodig? schatkamer van moeder natuur twee en geniet van je gezonde leven! Tegenwoordig weten we dat vrouwen verschillen van mannen op het gebied van hart- en vaatziekten. Zo krijgen meer vrouwen pas op latere leeftijd hart- en vaatziekten dan mannen, overlijden ze vaker aan een beroerte dan een hartinfarct (bij mannen is dit andersom) en verloopt de slagaderverkalking bij vrouwen anders dan bij mannen. Maar we weten nog veel te weinig. Dat komt omdat onderzoek naar hart- en vaatziekten vooral is gedaan bij mannen. En de resultaten uit deze onderzoeken kunnen niet zomaar toegepast worden op vrouwen, omdat mannen en vrouwen verschillend zijn. Hierdoor lijden en overlijden nog teveel vrouwen onnodig aan hart- en vaatziekten. iMphebbenje Smfg De Hartstichting maakt zich sterk voor de strijd n0tj\g tegen hart-en vaatziekten. Bij mannen en bij vrou wen. Met de campagne We hebben je hart nodig vragen we speciaal aandacht voor hart- en vaat ziekten bij vrouwen en zamelen we geld in voor wetenschappelijk onderzoek. Bijvoorbeeld naar hoe Hartstichting hart- en vaatziekten zich bij vrouwen ontwikkelen, hoe we deze ziekten kunnen voorkomen en hoe we de behandeling beter kunnen afstemmen op vrouwen. Op deze manier vergroten we de kennis op het gebied van symptomen en de behandeling van hart- en vaatziekten bij vrouwen. Zo hopen we vrouwen in de toekomst net zulke goede zorg te kunnen bieden als mannen.

Allerhande | 2011 | | pagina 78