103 oi zonderewi n Bodegas Fontana Tempranillo Door een slim systeem proflteren de druiven van de Fontana Tempranillo volop van de zon, En dat proef je! albert heijn lekker bij Gezonde druiven waarvan geur en smaak in evenwicht zijn: daarvan maak je de lekkerste wijnen. Die balans hangt sterk af van de groei- omstandigheden. De familie Contarero Morales, eigenaar van Bodegas Fontana in La Mancha, verbouwt al jaren de tempranillodruif. Tempranillo wordt overal in Spanje verbouwd. Een uitdaging dus om er een wijn van te maken die uitblinkt! Daarom nam de familie hun tempranillowijngaarden een aantal jaar geleden grondig onder handen. Wijnstokken hebben van nature de neiging om te woekeren. De wirwar van bladeren bedekt de druiven die daardoor in de schaduw komen te hangen en zo te weinig zon krijgen. Door de wijnstok langs bedrading omhoog te leiden, de bladeren te spreiden en overtollig blad te verwijderen, ontstaat er een open plantenwand. In dit 'leisysteem' hangen de druiven vrij tussen het gebladerte. Zo kunnen ze optimaal van het zonlicht profiteren. Ook is de ventilatie veel beter, waardoor de kans op schimmel kleiner is. Kortom: ideale omstandigheden om gezonde, zongerijpte druiven te oogsten. En die proef je in deze geurige, lichtkruidige Fontana Tempranillo. Een wijn met aroma's van rijpe aardbei en frisse rode bes en een zachte, verleidelijk romige structuur. En met een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding! Zachte, middelzware wijn met een fruitige, lichtkruidige smaak. Lekker bij lamsvlees, ovenschotel met gehakt en belegen kaas. Bodegas Fontana Tempranillo 3.99 La Mancha/Spanje LA MANCHA DFKOMINACtON DE ORIGEN allerhande 09-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 111