thuiskoks ah.ni/allerhande panzanella Adriana Crescioli (75) ga naar thuiskoks aan de kook op en doe mee aan deze rubriek! 'Hoewel ik jaren in een restaurant heb gekookt, kook ik het liefet thuis. Ik maak dan gerechten uit de streek, zoals ik die van mijn moeder heb geleerd. Die bereid ik met extra veel aandacht en liefde, omdat ik weet dat mijn moeder dat ook deed. Ik herinner me precies hoe ze me stap voor stap liet zien hoe alle ingredienten verwerkt moeten worden. Een van haar overgeleverde recepten is deze panzanella. Mijn moeder gooide nooit eten weg. Dus als er brood over was, maakte ze er vaak deze salade van. Zelf voeg ik ook wel eens andere groenten en kruiden toe, net wat ik in huis heb.' bakplaat en laat in de oven in ca. 25 min. drogen en lichtbruin kleuren. Meng ondertussen de ui met de azijn en kappertjes en laat 20 min. staan. 2 Snijd de tomaten in stukken. Meng met het basilicum. Neem de ui en kappertjes uit de azijn en voeg toe aan de tomaat. Voeg het brood toe, besprenkel met 2 el van de azijn en laat 30 min. afgedekt staan. Schep na 15 min. om. 3 Breng op smaak met de azijn en veel peper en zout. Voeg naar smaak extra olie toe. Lekker met gegrild vlees of als lunchgerecht. Bevat p.p. 320 kcal 5 g eiwit 25 g vet 20 g koolhydraten Prijs p.p. 1.95 Tip Adriana gebruikt vaak brood dat een paar dagen oud is en niet eerst in de oven hoeft. Met vers brood is het langzaam roosteren in de oven de methode om het brood wat droger te krijgen. BIJGERECHT - 4 PERS. - 15 MIN. 25 MIN. OVENTIJD 30 MIN. WACHTTIJD Vi ciabatta (liefde passie-brood), in stukken van 2x2 cm 6 el olijfolie extra vierge extra naar smaak 1 teen knoflook, fijngesneden 1 rode ui, in dunne ringen 8 el rodewijnazijn 2 el kappertjes (potje 100 g) 2 schalen tasty torn tomaten 1 bakje basilicum (15 g), de blaadjes gescheurd 1 Verwarm de oven voor op 140 °C. Meng de stukken brood met de olie en knoflook. Leg op een 'Een bijzonder recept, omdat ik nog precies weet hoe mijn moeder deze salade maakte' allertiande 08-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 144