123 ginas ah.nl/allerhande Als kind at Raffaele de Matte' van zijn kindermeisje Gina het liefst elke dag. Nu leert hij't recept aan zijn dochter. weekend koken 00D ga naar thuiskoks aan de kook op en doe mee aan deze rubriek! NAGERECHT - 6-8 PERS. - 20 35 MIN. OVEWKJD 1 UUR WACKmJD allerhande 08-2011 'Dit was al mijn lievelingsdessert toen ik een klein jongetje was', vertelt Raffaele Edlmann (40).'Ik ben opgegroeid in een groot huis in Florence, waar Gina destijds mijn "tata" (kindermeisje) was. Ik ben nog steeds gek op haar. Zij maakte "latte alia portoghese" voor ons en we aten't het liefst elke dag. Gina hoort al ontzettend lang bij onze familie, ze was ook het kindermeisje van mijn vader! En ook hij at het allerliefst haar zelfgemaakte "lane". Ik ben het recept nu mijn dochter aan het leren.' Gina Pini (85) zelf heeft ook alleen maar goede herinneringen aan dit gerecht. 'Hoe blij ik de kinderen telkens weer maakte als ik de "latte" op tafel zette, ongelooflijk. Het is dan ook een heerlijk zacht en romig dessert. Toch gebruik ik er geen room voor, maar melk. In combinatie met de eieren en vanille worden de structuur en smaak fluweelzacht. En dat is weer heerlijk samen met het citroen-karamellaagje onderin. Dit gerecht gaat al jaren mee in de familie van Raffaele en ik hoop dat dit zo blijft!' ognese 1 vanillestokje (zakje 1.5 g) 1 liter voile melk 1 citroen, schoongeboend 400 g suiker 7 eieren 6-8 ovenschaaltjes (0 ca. 15 cm) 1 ovenschaal (waar de schaaltjes in passen) 1 Snijd het vanillestokje met een scherp mes in de lengte open en schraap het merg emit. Doe het vanillestokje, het merg en de melk in een steelpan. Snijd met een dunschiller 2 reepjes van de gele schil van de citroen en voeg toe. Pers de citroen uit. Breng de melk aan de kook, roer af en toe. Zet het vuur uit als de melk kookt en laat 10 min. staan. 2 Doe ondertussen de helft van de suiker in een andere steelpan. Voeg 3 el water en 3 el citroen- sap toe en laat de suiker op laag vuur in 5 min. smelten. Draai het vuur hoger en laat de suiker karameliseren. Schenk de karamel in de schaaltjes, zodat de bodem helemaal bedekt is. De karamel mag daarna hard worden. 3 Verwarm de oven voor op 170 °C. Klop de eieren los met de rest van de suiker. Breng de melk weer aan de kook. Schenk de kokende melk door een zeef bij het eimengsel en roer door totdat de suiker is opgelost. Schenk het mengsel in de schaaltjes op de karamel. Zet de schaaltjes in de ovenschaal en zet in de oven. Vul de ovenschaal met kokend water en laat het dessert op deze manier in 35 min. gaar worden (au bain-marie). Let erop dat het water niet gaat koken. Gebeurt dit wel, zet de oven dan even open en zet hem op 130 °C. De bovenkant van het gerecht mag goudbruin kleuren. Laat afkoelen, zet daarna minstens 1 uur in de koelkast en serveer in de schaaltjes. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructiefilmpje karameliseren. Je kunt dit gerecht 1 dag van tevoren bereiden. Laat afkoelen tot kamertemperatuur en bewaar afgedekt in de koelkast. Bevat p.p. 395 kcal 12 g eiwit 10 g vet 64 g koolhydraten Prijs p.p. 0.55

Allerhande | 2011 | | pagina 123