hethoofdgerecht ah.nl/allerhande Mj\ zalm exotique BMJNO'SE SNjiDEN voor het instructiefilmpje ga je naar Brunoise is een techniek om kleine dobbel- steentjes te snijden. Haal eventuele lelijke plekjes van de groente af, plus de uitein- den. Snijd bij grotere groenten een stuk af van ongeveer 5 centimeter. Belangrijk om niet in je vingers te snijden is dat je je vingertoppen naar binnen vouwt en het mes tegen de knokkels van je hand houdt. Snijd vervolgens mooie plakken van ongeveer centimeter dik. Stapel deze op elkaar en snijd daar dunne reepjes van. Draai die een kwartslag en snijd ze in blokjes van Vfe bij centimeter. Alain Caron: 'Oefen met een goed scherp mes, alleen dan kun je perfect brunoise snijden.' HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 25 MIN. 2 trostomaten 1 rode grapefruit 1 bakje basilicum (15 g), alleen de blaadjes 6 el olijfolie extra vierge 1 citroen, uitgeperst 1 voordeelverpakking zalmfilet (ca. 650 g) grillpan 1 Snijd de tomaten in vieren, verwijder de zaadlijsten en snijd het vruchtvlees in kleine blokjes (brunoise). Snijd met een scherp mes de schil en het witte vlies van de grapefruit. Dit gaat het makketijkst als je hem, net zoals een appel, in een ronddraaiende beweging schilt. Snijd de partjes vruchtvlees los van de vliezen, zodat je het vruchtvlees er makkelijk met je mes tussenuit kunt wippen. Snijd de partjes in stukjes. Snijd de helft van het basilicum fijn. Maak de antiboise: meng de tomaat met de grapefruit, het basilicum en 4 el olie. Voeg peper, zout en citroensap naar smaak toe. 2 Bestrijk de zalm met de rest van de olie en bestrooi met peper en zout. Verhit de grillpan en gril de vis 8-10 min. Keer halverwege. Leg de vis op een schaal en schep de antiboise erop. Garneer met de rest van het basilicum. Verdeel de vis aan tafel in porties en serveer met couscous en spinazie. Ga naar ah.nl/allerhanae voor het instructs filmpje brunoise snijden. Bevat p.p. 580 kcal 33 g eiwit 48 g vet 3 g koolhydraten Prijs p.p. 4.20 Tip Zin in het complete menu, met voor- en nagerecht? Ga naar ah.nl/allerhande. allerhande 07-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 16