121 Hoe lang houden de koelelementen in een koeltas of -box mijn eten voldoende gekoeld? albert heijn Ik ben dol op sushi. Hoe houd ik ze vers als ik ze mee wil nemen voor een etentje buiten de deur? Hoe zorg ik ervoor dat een salade met sla die ik voor een picknick heb gemaakt knapperig blijft? Mia Dijkman Caroline van Duin P. Huidema Ik wil een Mexicaans dinertje houden, het liefst buiten en met een klein budget. Hoe kan ik mijn etentje sfeervol aankleden? Mevr. Van Amerongen Ico van Rheenen: Daar is een simpel trucje voor. Doe de slabladeren na het wassen in een plastic zak. Druppel er wat extra water over en bind de zak goed dicht. Meng de dressing en de overige ingredienten van de salade vlak voordat je gaat eten door de slabladeren.' Erik Kieftenburg: Bewaar de sushi tot vlak voor vertrek in de koelkast. Vervoer de sushi daarna goed verpakt (in afsluitbare bewaardozen) in een koeltas of koelbox en leg de koel- elementen bovenop. Let wel op dat je sushi niet langer dan 20 minuten buiten de koelkast bewaart. Veel soorten sushi bevatten rauwe vis en dat is heel bederfelijk.' Simone Hetzberger: 'Koelelementen kunnen het eten uren gekoeld houden, maar een exacte tijd is niet te geven. Dit hangt af van de manier waarop je de tas of box vervoert: in een hete auto of op een koele plek. Verpak de gerechten in elk geval in plastic bewaar dozen. Zet die onder in de tas of box en leg de koelelementen erbovenop. Omdat koude lucht zwaarder is dan warme, gaat de kou naar beneden. Daardoor blijven de gerechten lang koel. Zet de tas of box bij voorkeur in de schaduw onder een boom of parasol.' Ico van Rheenen: Een op-en-top Mexicaanse sfeer is heel eenvoudig neer te zetten. Kleur is belangrijk! Dek de tafel met vrolijke tafel- kleden en servetten. Vooral rood en turkoois passen goed bij een Mexicaans etentje. Haal gekleurde kommetjes en schalen uit de kast voor je gerechten, gebruik mooie manden om tortillachips, wraps en brood op te dienen en zet schoteltjes neer met zout en schijfjes limoen. Ook heel Mexicaans: bloemen in kleine vaasjes. Vergeet tot slot de muziek niet: swingende salsa en merengue, of mariachi- muziek. Fijne fiesta!' allerhande 07-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 121