favoriet van trendy spanje 'Suave' betekent lieflijk en zacht, en zo smaakt deze Gran Feudo Suave uit Navarra precies. Perfect voor de moderne wijndrinker. lekker bij De fruitige, lichtzoete Gran Feudo Suave is de nieuwste witte wijn van het Spaanse wijn- huis Chivite. In navolging van het succes van prosecco, is lichtzoete. toegankelijke wijn in opkomst, aldus wijnmaker Fernando Chivite. Hij volgt nauwgezet alle ontwikkelingen op wijngebied en heeft tegelijkertijd oog voor traditie. Daarom mengt hij voor deze Suave de internationale chardonnay met de inheemse, Spaanse moscateldruif. Trends signaleren zit de familie Chivite in het bloed. Hun bedrijf bestaat sinds 1647 en is zestien generaties later nog steeds in handen van de familie. Elke generatie heeft een bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van het bedrijf en de streek. Heel lang werd Chivite's wijn alleen in Navarra zelf gedronken. Er werd wel wat wijn naar Frankrijk geexpor- teerd, maar in tegenstelling tot buurgebied Rioja was Navarra buiten Spanje nauwelijks bekend. Dat veranderde rond 1980, toen Don Julian Chivite een aantal wijnen lanceerde onder de naam Gran Feudo. Internationaal verwierf Gran Feudo de reputatie van soepele, fruitige en betaalbare wijn met een goede en constante kwaliteit. Het werd een van de grootste Spaanse merkwijnen die de regio als wijngebied wereldwijd bekend maakte. Navarra werd, dankzij Chivite, het gezicht van modern Spanje en dat imago koestert de familie. Lichtzoete wijn met de geur en smaak van rijpe muskaatdruiven en fris citrusfruit. Geschikt als terraswijn, met of zonder ijsblokjes. Hij past bij pittig-pikante borrelhapjes, tapas en fruitsalade. hchtzoet Gran Feudo Suave &zoe< Chardonnay-Moscatel 4.99 Navarra/Spanje allertiande 07-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 113