KoKenTegenjamie shiwa over jamie's macaroni macaroni met bloemkool en kaas uit de oven 1 'Macaroni and cheese' is een van mijn favoriete gerechten. Ik was al een tijd op zoek naar een goed recept. Jamie voegt bloemkool toe, waarmee je al heel wat van je dagelijkse portie groenten binnen krijgt. 21k ben niet zo dol op de smaak van peterselie. Ik ben op zoek gegaan naar een goede vervanger, met net zo veel smaak. Omdat ik groene pesto altijd in huis heb, probeerde ik het eens uit. Een heerlijk resultaat! 3 In plaats van bloemkool gebruik ik broccoli. Allereerst vanwege de smaak: broccoli is iets pittiger dan bloemkool, dat vind ik lekkerder. Maar ook ziet het gerecht er mooier uit met broccoli, je hebt zo meer kleur op je bord. HOOFDGERECHT - 4-6 PERS. - 25 MIN. Je kunt deze macaroni gewoon gekookt en lekker smeui'g en fluweelzacht serveren, of je kunt hem voor het serveren een paar minuten onder de grill zetten, zodat er een heerlijk goudbruin korstje op komt. Je zou er zelfs geraspt hardgekookt ei, in vlokken getrokken gerookte schelvis of gekookte garnalen door kunnen doen, maar ik geef de voorkeur aan deze eenvoudige versie. bloemkool 200 g Cheddar (kaas) 100 g Parmezaanse kaas 1 bakje platte peterselie (20 g) zeezout en zwarte peper uit de molen 400 g gedroogde macaroni 200 g creme fraTche 1 Haal de buitenste groene blaadjes van de bloemkool en gooi ze weg. Snijd het uiteinde van de stronk van de bloemkool. Snijd de kool in kleine roosjes. Snijd de dikke steel eerst in de lengte doormidden en vervolgens in dunne plakjes. Rasp de Cheddar en de Parmezaanse kaas in een grote, vuurvaste schaal. Hak de peterseliesteeltjes en -blaadjes fijn. 2 Breng een grote pan gezouten water aan de kook. Doe de macaroni en de bloemkool in de pan en kook ze volgens de aanwijzingen op de verpakking van de pasta. Zet de schaal met kaas op de pan en doe de creme fraiche erbij. Roer voorzichtig tot de kaas mooi glad en gesmolten is. Als het water onder de kom te hard begint te pruttelen, moet je het vuur gewoon wat lager zetten. Doe de gehakte peterselie bij de gesmolten kaas en breng het mengsel met wat zout en peper op smaak. Haal de kom gesmolten kaas met behulp van een theedoek of ovenhandschoenen voorzichtig van de pan. Laat de macaroni en de bloemkool boven een kom uitlekken en bewaar een beetje van het kookvocht. Doe de pasta en de bloemkool terug in de pan, giet er de gesmolten kaas over en roer alles goed door elkaar. Het pastagerecht moet nu allertiande 05-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 40