ah.nl/allerhande asperges met ham, ei en boter Hilde Ruers (64) E) ga naar thuiskoks aan de kook op en doe mee aan deze rubriek! HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 60 MIN. 1.5 kg witte asperges 4 eieren 1 pondje kriel (aardappelen, 500 g), schoongeboend 100 g boter V2 bakje bieslook (a 25 g), fijngesneden Vi bakje platte peterselie (a 20 g), fijngesneden 2 pakjes gebraden beenham (plakjes, a 125 g) schone theedoek 1 Verwijder de houtachtige onderkant van de asperges. Leg de asperges 20 min. in koud water en schil ze. Leg de schillen in een ruime pan, leg de theedoek en de asperges erop. Voeg water met zout toe tot de asperges net onder staan. Kook de asperges 3 min. en zet het vuur uit. Laat 25 min. afgedekt staan tot ze beetgaar zijn. Neem ze met een schuimspaan uit de pan. Bewaar wat kookvocht. 2 Kook ondertussen de eieren in 8 min. hard. Laat schrikken onder koud water en pel ze. Kook de krieltjes ca. 15 min. in water met zout. 3 Smelt de boter met 6 el kookvocht op laag vuur. Voeg de bieslook en peterselie toe en breng op smaak met peper en zout. 4 Verdeel de asperges over 4 borden en leg de plakjes ham erop. Snijd de eieren grof en verdeel over de ham. Schep de saus erover en serveer met de aardappelen. Bevat p.p. 515 kcal 24 g eiwit 32 g vet 34 g koolhydraten Prijs p.p. 4.50 'Door een beetje kookvocht toe te voegen wordt de botersaus minder zwaar' 'Mijn oma teelde zelf asperges, en van haar leerde ik deze groente bereiden. Ik vind echt alles aan asperges lekker. Maar de smaak komt het best tot zijn recht als je ze op de klassieke wijze bereidt: met aardappelen, ham, ei en boter. Door de combinatie van verse bieslook en peterselie krijg je de lekkerste botersaus. Ik voeg altijd een beetje kookvocht van de asperges toe, zodat de saus wat dunner en minder zwaar wordt. In dit gerecht blijft de subtiele smaak van de asperge volledig overeind, en dat is precies mijn bedoeling!' allerhande 05-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 146