ah.nl/allerhande kokos panna cotta Amber Koert (16) ga naar thuiskoks aan de kook op en doe mee aan deze rubriek! NAGERECHT - 4 PERS. - 25 MIN. 4 UUR WACHTTIJD 1 vanillestokje (zakje 1.5 g) 1 beker slagroom light (200 ml) 1 pakje kokosmelk (200 ml) 3 el suiker 3 blaadjes gelatine (pakje 12 stuks, Dr. Oetker) 1 bakje gemalen kokos (55 g) siliconen muffinvorm (met minimaal 4 openingen) 1 Snijd het vanillestokje open en schraap met een mespunt het merg eruit. Doe het stokje, het merg, de slagroom, de kokosmelk en de suiker in een steelpan en breng al roerend aan de kook. Laat 20 min. zachtjes koken. 2 Week de gelatineblaadjes 5 min. in koud water. Neem het roommengsel van het vuur en laat iets afkoelen. Haal het vanillestokje eruit. Knijp de gelatineblaadjes uit en voeg toe aan de room. Los de gelatine al roerend op en voeg de helft van het kokos toe. Verdeel de room over de openingen van de muffinvorm en dek af met vershoudfolie. Zet de vorm in de koelkast en laat minimaal 4 uur opstijven. 3 Duw de panna cotta's uit de muffinvorm en bestrooi ze met de rest van het kokos. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructiefilmpje werken met gelatine. Bevat p.p. 280 kcal 4 g eiwit 21 g vet 18 g koolhydraten Prijs p.p. 1.00 'De panna cotta wordt nog romiger door de kokosmelk' 'Kokos eet ik al mijn hele leven! Ik denk echt aan vakantie en het buitenland als ik het eet, want daar ga ik altijd op zoek naar kokosyoghurt en eet ik kokosijs. En ik ben dol op taart, cake en toetjes. Gebak met slagroom en romige toetjes, die maak ik het befit.Voor nnjn moeder heb ik laatst voor de eerste keer panna cotta gemaakt. Met slagroom en kokosmelk, om het nog romiger te maken. Ik had nog nooit met gelatine gewerkt en was benieuwd of de puddinkjes heel zouden bbjven. Dat lukte gelukkig goed met de sihconen bakvorm, daar bbjven ze niet in plakken. Een superlekker toetje in mijn bevebngssmaak!' allerhande 04-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 148