Valt al het scharrelvlees en biologische vlees van Albert Heijn onder 'AH puur&eerlijk'? Wat is het verschil tussen scharrelvlees en biologisch vlees? Is scharrelvlees of biologisch vlees anders van structuur (malser of minder vet) dan regulier vlees? albert heijn Hoe controleert Albert Heijn of scharrelvlees en biologisch vlees ook echt verantwoord is (en blijft)? Annelies Zwart Karel Jansen Mevr. Smit Tamara van As Erik Kieftenburg: 'Scharrelvlees valt wat betreft prijs en dierenwelzijn tussen het reguliere vlees en biologisch vlees in. Scharreldieren hebben bijvoorbeeld meer bewegingsvrijheid en afleiding dan dieren in de gangbare veehou- derij, maar minder dan biologisch vee. Om het onderscheid voor de klant duidelijk te maken, helpt het Beter Leven-kenmerk van de Dieren- bescherming. Dat is een systeem waarbij geldt: hoe meer sterren, hoe beter het gesteld is met het dierenwelzijn op de productiebedrijven. Scharrelvlees krijgt een of twee sterren, en bio logisch vlees heeft altijd drie sterren. Dit vlees draagt daarbij ook altijd het EKO-keurmerk.' Erik Kieftenburg: 'Ja, zowel het scharrelrund- vlees Greenfields, het scharrelvarkensvlees en de scharrelkip als al het biologische vlees valt onder het merk "AH puur&eerlijk".' Ico van Rheenen: 'De structuur van scharrel vlees of biologisch vlees kan iets anders zijn dan je gewend bent: scharrelvlees of biologisch vlees heeft soms iets meer 'bite'. Hoe dit komt, is nog niet bewezen. Een oorzaak kan zijn dat de dieren meer beweging hebben gehad en ouder geslacht worden. Het verschil in structuur tussen scharrelvlees, biologisch- en regulier vlees is niet heel groot. Daarom kan een biologische biefstuk op dezelfde manier bereid worden als een gewone biefstuk en is een scharrelkipfilet even snel gaar als een gewone kipfilet.' Simone Hertzberger: 'Het scharrelvlees en biologische vlees van Albert Heijn draagt het Beter Leven-kenmerk van de Dierenbescher- ming (zie ook elders op deze pagina). Schar relvlees heeft een of twee sterren, biologisch vlees drie. De controle van scharrelvlees en biologisch vlees is in handen van verschillende instellingen zoals de SKAL (Stichting Keurmerk Alternatieve Landbouw). Die controleren voort- durend of de productie- en dierenwelzijnsregels zijn nageleefd bij de productie van het vlees. De kwaliteitsmanagers van Albert Heijn onder- houden nauwe contacten met de bedrijven die het vlees leveren en zijn altijd op de hoogte van de uitkomsten van de controles.' allerhande 04-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 107