095 Kun je met de staafmixer ook hete soepen pureren? albert heijn Wat voor snij- plank kan ik het best gebrui- ken, van hout of van plastic? Kan ik in mijn wijnkoeler ook rode wijn op temperatuur houden? Ik heb geen grillpan. Kan ik ook in de oven grillen? Frences Flos Simone van Vuren Bas Verbeek Mevr. Hendriks Ico van Rheenen: 'Ja, dat kan, maar je moet het wel voorzichtig doen. Haal de pan van het vuur, steek de staafmixer diep in de soep (zodat er minder vocht opspat) en pas op voor hete spetters. Wil je het absoluut veilig doen, laat de soep dan eerst afkoelen en warm deze na het pureren weer op.' Simone Hertzberger: 'In principe kun je beide soorten planken gebruiken, ais je ze daarna goed schoonmaakt met heet water en afwas- middel. Laat houten planken bovendien snel drogen, want nat hout is een goede voedings- bodem voor bacterien. Je kunt uit hygienisch oogpunt ook aparte planken gebruiken voor vlees, vis en groenten. Gebruik in elk geval een aparte plank voor rauw vlees, vis en kip.' Gert Zwitser: 'Een wijnkoeler zorgt ervoor dat de wijn op dezelfde temperatuur blijft en niet langzaam opwarmt aan tafel. De meeste mensen gebruiken de koeler uitsluitend voor witte wijn of rose. Maar je kunt de koeler ook gebruiken voor rode wijn. De beste drinktem- peratuur voor rode wijn ligt rond de 18 °C, maar de omgevingstemperatuur kan hoger zijn. Bijvoorbeeld ais je aan het gourmetten bent, of in de tuin aan het barbecueen. In zo'n geval is een wijnkoeler ideaal om rode wijn op de juiste temperatuur te houden.' Ico van Rheenen: 'Je kunt in plaats van een grillpan ook een ovengrill gebruiken (of een bar becue, een steengrill of een contactgrill). Alleen krijgt het gerecht in de oven wel minder karakteristieke 'grillstrepen'. Zo doe je het: verwarm de ovengrill voor op de hoogste stand Bestrijk het product dat je wilt grillen met wat olie. Leg het dan op het rooster, vlak onder het grill-element. Keer het product halverwege en controleer regelmatig of het niet aanbrandt.' allerhande 03-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 95