bi zonderewi n rr Cabernet Sauvignon Het Chileense wijnhuis Emiliana maakt biologisch-dynamische wijn. Krachtig en vol, met heerlijke bloemenaroma's, zoals deze Adobe wijn. albert heijn CABERNET SAUVIGNON DO. VALIE CENTRAL! re Biologisch-dynamische wijn maken gaat een stap verder dan biologisch. Biologisch wil zeggen zonder kunstmest en bestrijdings- middelen. Biologisch-dynamische wijnboeren gaan er daarnaast vanuit dat alles met elkaar samenhangt: de levende bodem, de planten, de natuurlijke omgeving en de mens zelf. Ze voeden de bodem bijvoorbeeld met compost van het eigen bedrijf. Deze aanpak is volgens de aanhangers goed voor de omgeving, maakt de planten sterker, laat de druiven gelijkmatiger rijpen en geeft de wijnen een vollere, puurdere smaak. Met als resultaat: voile wijnen met verleidelijke bloemenaroma's. Die ruik je ook in deze Adobe Cabernet Sauvignon. Een krachtige wijn met de fruitige smaak van zwarte bessen en kersen. Doordat de wijn korte tijd op hout heeft gelegen, proef je ook de geurige tonen van vanille en karamel. De afdronk is lang en romig, waardoor deze wijn ook bij pittige kaas past. De Adobe Cabernet Sauvignon draagt door de biologisch-dynamische werk- wijze het Demeter-certificaat. Demeter was de Griekse godin van de vruchtbaarheid en de landbouw, en is nu het wereldwijde keurmerk van de biologisch-dynamische landbouw. De wijn is vol en krachtig, maar niet zwaar. Hij past dan ook bij veel stevige gerechten; van geroosterde entrecote en sudderlapjes tot schotels met gehakt en smeui'ge stamppot. Adobe Cabernet Sauvignon 4.99 Central Valley/Chili allerhande 02-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 97