hethoofdgerecht ah.nl/ailerhande Vj/ZELEN lasagnette met tomaat, spinazie ricotta □□□SD voor het instructiefilmpje ga je naar Een vijzel is handig om kruiden, specerijen en noten fijn te malen. Draai de stamper rustig in de vijzel rond tot je een fijne mix krijgt. Harde ingredienten zul je iets steviger moeten vijzelen. Er zijn verschillende soorten vijzeis. Voor verse kruiden kun je het beste een gladde gebruiken, voor harde ingredienten een ruwe. HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 30 MIN. 8 el olijfolie extra vierge 1 ui, gesnipperd 2 tenen knoflook, in plakjes 1 blik tomatenblokjes (400 g) 1 tl suiker 2 el pijnboompitten 2 bakjes basilicum (a 15 g), alleen de blaadjes 1 zak spinazie (300 g) 1 bakje cherry tomaten (250 g), gehalveerd 1 pakje lasagnebladen (250 g, afdeling koelvers) 1 bakje ricotta (verse kaas, 250 g, Ballarini) vijzel of staafmixer 1 Verhit 2 el olie in een hapjespan en fruit de ui 5 min. Bak 1 teen knoflook 2 min. mee. Voeg de tomatenblokjes toe en breng aan de kook. Breng op smaak met de suiker, peper en zout. Laat de tomatensaus met de deksel op de pan 30 min. stoven op laag vuur. 2 Doe ondertussen de rest van de knoflook met de pijnboompitten in de vijzel. Wrijf tot een gladde massa. Voeg de basilicumblaadjes toe en wrijf ze tot een puree. Schep in een kom en voeg de rest van de olie toe. Roer tot pesto. Breng op smaak met peper en zout. Je kunt de pesto ook met de staafmixer maken. 3 Voeg een handje spinazie toe aan de tomaten saus en laat slinken. Herhaal tot alle spinazie op is. Voeg de cherry tomaten toe. 4 Snijd de lasagnebladen in de lengte in 4 linten. Kook de pasta in 4 min. beetgaar. Roer de pasta- linten met een pollepel los. Giet af, doe terug in de pan en schep om met de tomaten-spinaziesaus. Verdeel over 4 borden en schep de pesto erbij. Garneer met een paar schepjes ricotta. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructiefilmpje vijzelen. Je kunt de tomatensaus 1 dag van tevoren bereiden. Bewaar afgedekt in de koelkast. De pesto kun je 1 week van tevoren bereiden. Schenk een laagje olijf olie over de pesto en bewaar afgedekt in de koelkast. Bevat p.p. 605 kcal 17 g eiwit 41 g vet 41 g koolhydraten Prijs p.p. 3.20 Tip Zin in het complete menu, met voor- en nagerecht? Kijk op ah.nl/allerhande. spinazie allerhande 01-2011

Allerhande | 2011 | | pagina 46