2wat?win! it wij&wijn Vind je de wijn te stevig? De smaak wordt zachter als je er wat bij eet. George Ortola I f IS 'RAA/VER- TEMPERATUOR'. DAT IS ROESER DAN IN DE WOONRAMERi' Fred Valkenhoff Johan Leferink eigenaar van Chateau Tapie 'Chateau Tapie is een stevige wijn met de oorspronkelijke krachtige geur en smaak die al sinds de Romeinen bij onze streek hoort', vertelt George Ortola, eigenaar van het Franse wijnhuis Chateau Tapie.'Maar hij voelt heel zacht aan. En dat is nieuw hier. Die combinatie van kracht en zacht komt doordat we al jaren biologisch werken, dus zonder kunstmest en bestrijdingsmiddelen. Daardoor is de grond optimaal, krijgen planten meer weerstand en ontwikkelen de druiven zich beter. Die worden door deze manier van werken helemaal rijp, ook de schil en de pitten. Daarin zit de tannine die de wijn zijn stevigheid geeft. Onrijpe tannine voelt stroef aan in de mond, rijpe tannine zorgt voor een zachte 'beet1. Voor onze wijn Chateau Tapie gebruiken we vier verschillende druiven- soorten: syrah, grenache, mourvedre en carignan, een unieke combinatie. Deze soorten hebben elkaar nodig; de wijn wordt er rijker en voller van. Lekkerder dus.' wie? 17 °C 'Wijn drink ik voor de gezelligheid, samen met anderen en altijd bij het eten', vertelt Fred ValkenhofF (52). Fred eet regelmatig met vier ex-collegas om bij te praten over werk, prive en mannenzaken. 'Maar natuurhjk drink ik wijn ook voor de smaak, en dan wil ik dus iets proeven. Daarom houd ik vooral van voile, krachtige, donkerrode wijn die zacht overkomt en me een warm gevoel geeft.' Johan Leferink (49) hoort ook bij de collega- eetclub. Hij kiest meestal het menu en daarbij het liefst stevige, rode wijn. "Van mij mag een wijn veel smaak afgeven en hij moet blijven hangen. Ik drink wijn uitsluitend als begeleider van de maaltijd. Zomers, bij een salade, komt er wel eens wit op tafel, maar rood heeft mijn voorkeur. Het eten kies ik als eerste en pas daarna de wijn. Ik zoek dan op welke wijn bij het gerecht wordt aanbevolen. Ook let ik op de naam van de druiven. Syrah, merlot en cabernet: daar heb ik verttouwen in. Bij mijn stoofschotel van rundvlees en knapperige groenten past bijvoorbeeld de Cabernet Sauvignon van Norton heel goed.' allerhande 01 -2011

Allerhande | 2011 | | pagina 134