Proef de stilte TRAPPIST Geenl6? unfppel Proeflokaal www.latrappe.nl [trappist Midden in de tuinen van het Trappistenklooster ligt het Proeflokaal van Bierbrouwerij de Koningshoeven. Hier kan men de Trappistenbieren proeven, lunehen op het terras, bijkomen van een vergadering of zomaar een boek lezen bij de open haard. Ook worden er excursies door de brouwerij gegeven. Het ontstaan van Bierbrouwerij de Koningshoeven Abdij Onze Lieve Vrouw van Koningshoeven ligt in het zuiden van Nederland in het dorp Berkel-Enschot. De geschiedenis van de kloostergemeenschap gaat ver terug. Reeds in 1881 vestigden de eerste Trappisten zich in dit Brabantse dorp. De kloostergemeenschap groeide en de schrale grond leverde niet voldoende opbrengsten op. Om toch in het eigen levensonderhoud te kunnen blijven voorzien, werd in 1884 Bierbrouwerij de Koningshoeven opgericht. Inmiddels heeft de brouwerij haar 125-jarige jubileum gevierd. Authentic Trappist Product Bierbrouwerij de Koningshoeven is een van de zeven Trappistenbrouwerijen ter wereld die het logo Authentic Trappist Product mogen voeren. La Trappe is daarbij het enige Nederlandse Trappistenbier: de andere zes komen uit Belgie. Het Authentic Trappist Product logo waarborgt authenticiteit, receptuur, traditie en kwaliteit. 0m dit logo te mogen voeren. moet een Trappistenbrouwerij aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo moeten de producten geproduceerd worden binnen de muren van de abdij, bepaalt de monastieke gemeenschap het beieid en dragen de opbrengsten bij aan het onderhoud van de gemeenschap en sociale werken. Zuivere bieren De Trappistenbieren van La Trappe hebben elk hun eigen karakter. Toch vertonen de Trappistenbieren ook overeenkomsten: het zijn stuk voor stuk zuivere bieren. Bij het moderne brouwproces worden namelijk uitsluitend natuurlijke ingredienten gebruikt zoals gerst. hop. gist en water uit eigen bron. Bierbrouwerij de Koningshoeven B.V. Eindhovenseweg 3, Berkel-Enschot Postbus 394, 5000 AJ Tilburg, Nederland AUTHENTIC PRODUCT JMxfij OJ3V JConwyt/ioeoea

Allerhande | 2011 | | pagina 109