-V I lekker bij het voorafje wie?wat?wi n! lekker als aperitief Gert Zwitser verantwoordelijk voor wijn bij Albert Heijn droog lichtzoet lichtzoet Verfrissend droge en ronde wijn waarin je passievrucht proeft. Lekker bij gerookte forel, vissoep, asperges en salade met geitenkaas. Ook geschikt bij amuses. Aliwen Sauvignon Blanc Resen/a 4.99 Central Valley/Chili droog, vol rond Een voorgerecht is zelden zwaar. Dat geldt ook voor de wijnen. Die zijn droog en fruitig. Het aperitief drink je voor het diner en is bedoeld om de eetlust op te wekken. De wijn is fris en licht. Droge, geurige wijn met de sappige smaak van rijpe perzik. Opwekkend en verfrissend. Lekker bij amuses, oesters, rauwe ham, gerookte zalm en garnalen. Lindemans Bin 25 Brut Cuv6e 8.99 Zuidoost-Australie Friszoete, fruitige wijn. Het is een frizzante, en bruist daarom maar een beetje. Met handige (hersluitbare) schroefdop. Lekker bij zoutjes, olijven en stokbrood met kruidenboter. Contarini Prosecco 4.99 Veneto/ltalie Mousserende rose met een friszoete, fruitige smaak. Lekker licht door zijn lage alcohol- gehalte (7,5%). Lekker bij bitterballen, pate, dim sum en stokbrood met salade. J.C. Le Roux La Fleurette Rose 6.99 Zuid-Afrika 'Alsje een menu bedenkt, begin je meestal bij het hoofdgerecht. Daaromheen kies je de voorafjes, eventueel de kaas en het dessert. Met wijn doe je dat ook. Het hoofdgerecht is bijvoorbeeld wild of kalkoen met een saus en bijgerechten. Daarbij wordt vaak de 'beste' en krachtigste wijn geschonken. Het is lekker als de wijn die eraan vooraf gaat lichter is, dan bouw je iets op. Licht voor zwaarder en droog voor zoet gaat altijd goed. Witte wijn voor rode wijn is meestal een logische volgorde, maar hoeft tegenwoordig niet meer. Er zijn veel lichte, ffisffuidge rode wijnen dieje voor een zwaardere witte wijn kan schenken. Bijvoorbeeld koel rood bij carpaccio of vis en daarna een houtgerijpte, voile witte chardonnay bij kalkoengebraad. Zelf vind ik het verrassend om een rose in het arrangement op te nemen. Bijvoorbeeld bij een vegetarisch tussengerecht. En natuurlijk is het lekker om af te sluiten met een zoetje: port bij de kaas of een muskaarwijn bij het dessert.' Tintelfrisse wijn boordevol wit fruit. Serveer hem heel koel. Ook een prima aperitiefwijn. Lekker bij amuses met vis, garnalen en salade met tonijn. Jacob's Creek Pinot Grigio 5.99 Zuidoost-Australie droog, fris& fruitig Zachte wijn met exotische aroma's van mango en ananas, citrusfruit en vanille. Lekker bij salade met paddenstoelen, sint-jakobsschelpen en gerookte kip. Penfolds Rawson's Retreat Chardonnay 6.99, Zuidoost-Australie droog, vol rond allerhande 12-2010

Allerhande | 2010 | | pagina 174