bijzonderewijn uit klassiek bordeaux DOURTHE Dourthe handelde al 150 jaar in klassieke bordeauxwijnen voordat het bedrijf zelf wijn ging maken. Zoais de Grands Terroirs, een eigentijdse en toegankelijke Bordeaux. Grands ferroirs BORDEAUX .-v.' .'-'.J--. E DOL'RT CKAND V I N D E BORDEAUX moderne Dourthe vertegenwoordigt al sinds 1840 de beste chateaux in de Bordeaux. In geklimatiseerde bovengrondse 'kelders' in Parempuyre, vlak bij de stad Bordeaux, liggen de perperdure Grand Cru wijnen die het bedrijf van de chateaux koopt en wereldwijd verkoopt. Maar Dourthe is meer dan een handelshuis. Sinds 1979 bezit het bedrijf ook zelf wijngaarden, waar bijvoorbeeld de druiven voor de Dourthe Grands Terroirs groeien. Met de Grands Terroirs wil Dourthe laten zien dat er uit de Bordeaux ook lekkere, betaalbare wijnen met het elegante, specifieke karakter van de streek komen. Een karakter dat onder andere ontstaat door verschillende soorten druiven in een wijn te verwerken. In de Grands Terroirs zijn dat de cabernet sauvignon, die voor de cassisaroma's en de stevige structuur zorgt, en de merlot, die de smaak van kersen toevoegt en de wijn voller en zachter maakt. Dourthe werkt met een team van specialisten dat veel reist en nieuwe wijnmaaktechnieken uit landen als Australie in de Bordeaux toepast. Door die dynamiek lukt het om een moderne wijn te maken die toch de stijl van de streek behoudt. Dourthe's Grands Terroirs is soepel en rond. Daardoor past hij bij onze smaak en de gerechten van nu. Pate, kip en kalkoen, biefstuk met kruiden- boter, belegen kaas, rosbief met rodewijnsaus, kalkoengebraad en kaasplateau. Dourthe Grands Terroirs €4.99 Bordeaux/Fran krijk allerhande 12-2010

Allerhande | 2010 | | pagina 137