bijzonderewijn .J Na een bezoek aan een wijnhuis besloot Joel Peterson om zelf wijn te maken. Zijn wijn, die gemaakt wordt van de krachtige zinfandel-druif, is inmiddels al dertig jaar razend populair. albert heijn RAVENS WOOD s alleitiande 11 -2010 CC VINTNERS BLEND ZINFANDEL R N I A uit californie Joel Peterson, eigenaar van wijnhuis Ravens- wood, had al vroeg een neus voor goede wijn. Zijn ouders waren grate wijnliefhebbers. Elke twee weken hielden ze thuis een proeverij. Als tiener mocht Joel alleen aan de wijnen ruiken. Pas later, toen hij ouder was, ook proeven. Toen Joel microbiologie studeerde, verdiende hij wat geld bij door over wijn te publiceren. Een bezoek aan een wijnhuis inspireerde hem om zelf wijn te maken. Hij ging in de leer bij Joe Swan, een Californische wijnmaker. In 1976 produceerde Joel zijn eerste eigen wijnen. Ja- renlang had hij twee banen. Pas in 1992, nadat Amerika's belangrijkste wijnrecensent Robert Parker lovende kritieken over Ravenswood schreef, durfde Joel zich voor honderd procent toe te leggen op het maken van wijn. Inmiddels staat Ravenswood al dertig jaar voor krachtige wijnen, waaronder uitstekende zinfandels. Typerend voor de zinfandel is de mix van zoet en zuur zoals die ook in sappige kersen zit. De Vintners Blend is volfruitig en lichtkruidig. Die subtiele specerijentonen komen van de houten vaten waarin de wijn tien maanden heeft gerijpt. Het is een rijke en stevige rode wijn die in de mond rand en zacht aanvoelt. Het zoetzure van deze wijn combineert goed met pate met compote, Indonesische runder- stoofschotel en een kaasplankje. Ravenswood Vintners Blend Zinfandel 6.99 CalifornieA/erenigde Staten

Allerhande | 2010 | | pagina 123