121 Met kerst wil ik gourmetten, maar een van mijn gasten is vegetarier. Wat kan ik voor haar op tafel zetten? albert heijn Wat kun je het beste in het pannetje bakken en wat op de grillplaat? Kun je de gourmetspateltjes nog wel gebruiken als je er rauw vlees mee hebt omgekeerd? Hoe voorkom je dat ingredienten aanbakken? Anne-Wil Fontijn P. Trinidad Aram Spronk Suzanne van Wijk Erik Vorenkamp Voor vegetarische gasten kun je alternatieven voor vlees in huis halen. Denk hierbij aan vegetarische balletjes. nuggets of schijven en tofureepjes (al dan niet gekruid). Verder kun je wat iosgeklopt ei op tafel zetten voor een omeletje of wat beslag voor flensjes. Zorg ook voor gesneden groenten, zoals ui. paprika, courgette, champignons of andere paddenstoelen. En met verschillende kaas- soorten, geraspt en in plakjes erbij, kan je gast volop varieren. Ico van Rheenen Niet alleen stukjes vlees, kip en vis kunnen op de grillplaat bereid worden, maar ook groenten. Denk aan plakjes courgette, uienringen of reepjes paprika. De ruimte onder de grillplaat kun je gebruiken om bijvoorbeeld brood te roosteren of om een laagje kaas te laten smelten over een gerecht in een pannetje. Gebruik de pannetjes ook voor het bakken van gehaktballetjes, omeletjes, pannenkoekjes, champignons of zelfgemaakte gerechten van groenten en vlees. Simone Hertzberger Zolang je de spateltjes alleen gebruikt om gerechten mee te bereiden, kun je ze de hele maaltijd door gebruiken. Maar zorg dat je altijd hygienisch te werk gaat. Je kunt beter niet van de spateltjes eten, omdat er bacterien van de rauwe producten aan kunnen zitten. Leg de spateltjes daarom tijdens het bereiden alleen op de rand van je bord. Ico van Rheenen Zorg dat het gourmetstel goed heet is (kijk in de gebruiksaanwijzing hoe dit wordt aangegeven). Door de hitte schroeien de ingredienten snel dicht en kun je ze gemakkelijk keren. Vet de pannetjes licht in met wat boter of olie en doe dat regelmatig ook met de grillplaat. Dit kan bijvoorbeeld heel handig met een kwastje of wat keukenpapier. Als er tijdens het gourmetten veel kruimels en restjes op de grillplaat terechtkomen. veeg deze er dan tussendoor met een spateltje af. Daarmee voorkom je ook aanbakken. allerhande 11 -2010

Allerhande | 2010 | | pagina 121