n van keuken 0<UoWL g^AN JJj' "Met de producten van Danone kan iedereen zijn gezondheid ondersteunen, op een heel lekkere en gemakkelijke manier." I *Ji (advertentie) de Danone In 1919 werkte er een Spaanse kinderarts, dokter Isaac Carasso, in Barcelona. In die tijd waren er in de stad veel kinderen met darmproblemen. Carasso wist dat kinderen met darmproblemen goed reageerden op zijn speciale zuivelproduct met probiotica. Dat product werd eerst alleen verkocht in de apotheek, onder de naam Danone, een Spaanse koosnaam voor zijn zoontje Daniel. Niet veel later kwam deze yoghurt voor iedereen op de markt. Dat eerste product van dokter Carasso was de start van Danone. En nog steeds is het streven van Danone om gezondheid te bevorderen door lekkere zuivel. En dat nemen we heel serieus! In de Danone onderzoekscentra in Frankrijk en het Nederlandse Wageningen houden ruim 1000 wetenschappers zich dagelijks bezig met onderzoek naar onder andere goede bacterien. De wetenschappers zorgen dat ze op de hoogte zijn van de laatste stand van zaken in hun vakgebied. Maar ze doen zelf ook onderzoek. Actimel is inmiddels een van de best onderzochte zuiveldranken in de wereld. Er zijn wel 30 wetenschappelijke onderzoeken naar gedaan. Ook naar de andere producten van Danone, zoals Activia, wordt veel onderzoek gedaan. Het is bijna niet voor te stellen, maar zo'n 1 50 jaar geleden had niemand nog van bacterien gehoord. Maar sinds de wetenschap rond 1 850 het bestaan van de ziekteverwekkende bacterie ontdekte, is er veel veranderd. Er zijn bacterien die een slechte invloed op onze gezondheid kunnen hebben. Maar er zijn ook veel bacterien die juist een goed effect hebben op de gezondheid. Zo weten we dat er veel goede bacterien zijn, die onmisbaar zijn voor een gezonde darmfunctie en voor de weerstand. Probiotica heten ze. Zoals vitamine A niet dezelfde functie heeft als vitamine C, heeft ook elke goede bacterie unieke eigenschappen. In de producten van Danone - Actimel en Activia - zitten deze goede bacterien. Danone is sinds 1919 met recht een expert in deze goede bacterien. DA.MOHK

Allerhande | 2010 | | pagina 136