bekendemoeder Roti op tafel betekent feest bij actrice Fajah Lourens thuis, die met liefde kookt voor haar kinderen en stiefkinderen. Roti betekent blije gezichten? 'Altijd! ledereen is er dol op. Roti staat in ons gezin voor nog meer gezelligheid dan anders: een grote pan op tafel en smullen maar. Ik maak het ook op verjaardagen en zelfs met kerst stond het een keer op het menu. Roti is gewoon altijd een feestje.' Vier tevreden kinderen aan tafel, dat doet je moederhart vast goed! 'Drie dagen per week is het gezin helemaal compleet. Behalve onze zoon Shai (2) en mijn dochter Irem (10) zijn dan ook Romi (13) en Noah (11), de kinderen van mijn vriend Daniel, bij ons. En de au pair eet ook altijd met ons mee. Een extra grote club aan tafel dus! Het maakt me blij als ik zie dat de kinderen van mijn eten genieten. Dan zit ik echt te glunderen.' Kook je altijd zelf? 'Ja, ik sta graag's ochtends in de keuken, dan heb ik's middags tijd voor de kinderen. Rond etenstijd kunnen we dan rustig aan tafel, de tijd nemen voor het eten en aandacht aan elkaar besteden. Shai houdt niet zo van groenten en Irem kan niet goed lang aan tafel zitten. Meestal wordt het dus een vrolijke chaos.' Wie is de gangmaker aan tafel? 'Mijn vriend Daniel. Hij is de grappen- maker van het gezin, de kinderen lachen altijd erg om hem. Alles aan tafel gaat bij ons een beetje met een knipoog. Als een van de kinderen iets niet lust, is Daniel vaak degene die er tactisch voor zorgt dat hij of zij het in ieder geval probeert.' allertiande 10-2010

Allerhande | 2010 | | pagina 110