bi zonderewi n een prinses Uit eerbetoon draagt wijnhuis Farnese nog altijd haar achternaamPrinses Margherita maakte als eerste deze vorstelijke Montepulciano d'Abruzzo. FARNESE allerhande 09-2010 MONTE PU LCI A NO D'ABRUZZO MiNAZIONI Dl ORIGINE CONTROLUTA Het wijnhuis Farnese is opgericht door prinses Margherita van Oostenrijk, de dochter van Keizer Karel V en echtgenote van Ottavio Farnese. Tijdens haar huwelijk reisde Margherita door Italie. Zij was onder de indruk van de rust, de frisse zeewind en de schoon- heid van het landschap random het stadje Ortona, waar ze regelmatig verbleef. Ze kocht Ortona in 1582, liet er een kasteel bouwen en legde er landerijen aan. De wijngaarden kregen Margherita's speciale aandacht. De voortreffelijke wijn die zij er wist te maken, viel ook bij andere edelen in de smaak en aan het eind van de zestiende eeuw werd haar Farnese-wijn aan alle Europese hoven geschonken. Hoewel de wijn allang niet meer door de koninklijke familie wordt gemaakt, heet hij nog steeds Farnese, uit eerbetoon aan de grondlegster. Het wijnhuis maakt uitstekende wijnen, maar levert ook op een andere manier een goede bijdrage aan de maatschappij: Farnese steunt de missie van Franciscaner monniken uit de Abruzzen in een van de armste landen van de wereld, Burkina Faso. Dit land ontvangt een deel van de opbrengst van deze wijn voor waterprojecten. De Farnese past door zijn volfruitige, licht- kruidige en soepele smaak goed bij smeuige pasta's, lasagne, biefstuk met kruidenboter, stoofschotel met lamsvlees en belegen Goudse kaas. Farnese Montepulciano d'Abruzzo 4.99 Abruzzen/ltalie

Allerhande | 2010 | | pagina 97