055 ah.nl/ailerhande weekend koken broccoli bamboescheuten SSQ Qp-OENTE 5T0/UEN voor het instructiefilmpje ga je naar HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 40 MIN. 30 MIN. WACHTTIJD 2 rode pepers, zaadlijsten verwijderd 2 tenen knoflook, fijngesneden 4 el olijfolie 4 el sojasaus (flesje 250 ml) 1 schaal haaskarbonades (4 stuks) 300 g pandanrijst (pak 400 g) 2 stronken broccoli, in roosjes 1 blikje bamboescheuten (227 g), uitgelekt 1 el gembersiroop (flesje 250 ml, Royal Mail) 4 el oestersaus (flesje 250 ml) 1 zakje bosui (3 stuks), in schuine ringen stoommandje of bolzeef 1 Snijd de pepers in reepjes. Maak een marinade van 1 teen knoflook, 1 rode peper, 1 el olie en de sojasaus. Laat de karbonades hierin minstens 30 min. marineren. 2 Kook de rijst volgens de aanwijzingen op de verpakking. Kook ondertussen in een andere pan, waar het stoommandje of de zeef in past, een flinke laag water. Doe de broccoli in het mandje of de zeef en dek af. Zorg dat het mandje of de zeef het water niet raakt. Stoom de broccoli in ca. 10 min. beetgaar. Let op dat niet al het water verdampt. Voeg de laatste minuut de bamboescheuten toe. 3 Verhit 2 el olie in een koekenpan en bak de karbonades in ca. 10 min. gaar. Keer halverwege. Verhit de rest van de olie in een kleine koekenpan en bak de rest van de knoflook en de rest van de rode peper 1 min. Voeg de gembersiroop, de oestersaus en 2 el water toe en warm nog even door. 4 Verdeel de broccoli en de bamboescheuten over 4 borden en schenk de gember-oestersaus erover. Serveer met de karbonades en de rijst. Bestrooi met de bosui. Ga naar ah.nl/allerhande voor het instructiefilmpje groente stomen. Je kunt het vlees maximaal 1 dag van tevoren marineren. Bewaar afgedekt in de koelkast. Bevat p.p. 625 kcal 37 g eiwit 19 g vet 76 g koolhydraten Prijs p.p. 3.00 Tip Zin in het complete menu, met voor- en nagerecht? Kijk op ah.nl/allerhande. knapperig Stomen is een gezonde manier om groente te bereiden. Je hebt er geen vet voor nodig, er gaan geen vitamines verloren in het kook- water en de groente behoudt meer smaak. Breng een flinke laag water aan de kook in een pan waar een stoommandje of een bolzeef op of in past. Doe de groente in het mandje of de zeef en dek af. Zorg ervoor dat het mandje of de zeef het water niet raakt, anders wordt de groente gekookt in plaats van gestoomd. Let ook op dat niet al het water verdampt. allerhande 09-2010

Allerhande | 2010 | | pagina 55