mi nhelc kerriekip met ham en spinazie Lars (11) kopt een balletje met zijn Roda-held De Fauw en praat met hem over de baas spelen, zijn hobby (tennis!) en zijn lievelingseten. even voorstellen US Hoe is het om aanvoerder te zijn? 'Een Heb je nog meer hobby's behalve voetballen? 'Ik houd erg van tennissen. En van winkelen. Daar is mijn vrouw heel blij mee! We gaan het liefst samen in Londen shoppen. Daar kun je mooie kleding kopen.' Mag je als voetballer ook wel eens friet eten? Ja, na de wedstrijd eet ik graag iets vets, dat mag dan ook. Maar gezonde voeding is heel belangrijk! Thuis kookt mijn vrouw altijd met verse producten. In mijn lievelingsgerecht zit kip, spinazie, rauwe ham en een beetje knoflook. Je maakt het klaar in de wok. Dat vind ik lekker en je hebt niet zoveel afwas!' allerhande 09-2010 HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 20 MIN. Schep de kip uit de pan en houd apart. Bak in dezelfde pan de ham 1 min. Schep bij de kip. 2 Verhit de rest van de olie in dezelfde pan. Bak de knoflook 1 min. Voeg de spinazie toe en laat al omscheppend slinken. Voeg de soja cuisine toe en laat 5 min zacht koken. Voeg de kip toe en warm nog 3 min. door. 3 Verdeel de rijst over de borden en serveer met het kip-spinaziemengsel. Bevat p.p. 685 kcal 32 g eiwit 28 g vet 76 g koolhydraten Prijs p.p. 2.25 Tip Voor extra kleur en een kruidige smaak kun je het gerecht bestrooien met peterselie. 1 pak zilvervliesrijst (400 g, AH) 300 g kipfilet, in blokjes 1 el kerriepoeder 3 el olijfolie 4 plakken rauwe ham (bijv. Coburger ham), in reepjes 2 tenen knoflook, fijngesneden 1 zak spinazie (600 g) 1 pakje Alpro Soja cuisine (250 ml) 1 Kook de rijst volgens de aanwijzingen op de verpakking. Bestrooi ondertussen de kipfilet met het kerriepoeder. Verhit 2 el olie in een ruime pan en bak de kip in 2 min. rondom goudbruin. Davy de Fauw (29 jaar): komt uit Beigie en speelt als verdediger bij Roda JC. Sinds vorig jaar is Davy ook aanvoerder. Lars van Meurs (11 jaar): is keeper van de D2 van Roda JC uit Kerkrade. hele eer! Ik moet zorgen dat alles in het team goed loopt en het goede voorbeeld geven. Soms moet ik echt even de baas spelen, er zijn namelijk meer jongens met een gtote mond.'

Allerhande | 2010 | | pagina 148