Wat wordt precies bedoeld met Vis op de huid bakkerY? Welke vis- soorten zijn het meest geschikt voor roerbakken? Ik zie steeds vaker gekweekte vissoorten in de winkel liggen. Waarom is dit? albert heijn Waarom zijn niet alle verse vissoorten het hele jaar door verkrijgbaar? N. Korevaar P. Stuch Claire Nieuwenhuis Dhr. B. Dom allerhande 08-2010 Ico van Rheenen: 'Stevige vissoorten zijn het meest geschikt voor roerbakken, zoals tonijn, zalm, pangasius en tilapia, Als vis minder stevig is, valt hij tijdens het omscheppen sneller uit elkaar. Je kunt het visvlees wat steviger maken door het voor het roerbakken te bestrooien met zout; dit onttrekt vocht aan de vis. Of je besprenkelt de vis met citroensap en laat hem even staan. Het citroenzuur verandert de eiwitstructuur van de vis waardoor hij ook steviger wordt.' Ico van Rheenen: 'Als je een visfilet bakt aan de kant waar nog huid aan zit, dan noemt men dat op de huid bakken. Hierdoor krijgt de vishuid een knapperig korstje dat je ook kunt eten en de vis valt minder snel uit elkaar. Voor het bakken kun je naar smaak boter, olie of vloeibare margarine gebruiken. Leg de vis op de huidkant in de pan en bak'm op een redelijk hoog vuur 1 a 2 minuten, temper daarna het vuur om de vis te laten garen. Keer de vis tijdens het bakken met om. Als de bovenkant niet meer doorschijnend is, is de vis klaar.' Simone Hertzberger: 'Overbevissing is wereldwijd een groot probleem. Kweek is een goed alternatief, ook omdat je hiermee een constantere kwaliteit kunt leveren en je grip hebt op de gehele groei en het productieproces van de vis. Albert Heijn heeft met het oog op duurzame visserij de productlijn 'AH puur&eerlijk duurzame vangst' ontwikkeld. Deze producten komen uit gezonde visbestanden, hebben minimale impact op het ecosysteem en zorgen voor duurzaam visserijbeheer. Ook heeft Albert Heijn duurzame kweekvis in haar assortiment, namelijk AH puur&eerlijk biologische zalm.' Simone Hertzberger: Een vissoort kan slechts een deel van het |aar worden gevangen en is dan uitstekend van kwaliteit om te eten. In de paaitijd (paartijd) kan dezelfde vissoort het best met rust worden gelaten. Op de seizoenskalender van vis, schaal- en schelpdieren (via www.visbureau.nl) zie je wanneer welke vissoort verkrijgbaar is en goed van kwaliteit om te eten. Om ook buiten het seizoen een bepaalde vissoort te kunnen eten, heeft Albert Heijn allerlei soorten vis in de diepvries en in blik (in olie of in het zuur).'

Allerhande | 2010 | | pagina 89