meer dan wij&wijn prosecco: italiaanse bubbels voor een feestelijke Giuliano D'Ignazi imm ITAL'AANSE Wi/'NEN 0NDERC5 HEEFr ALBERT HE'JN IN HET ASSoRTI/MENT Cristina Cosentino Gert-Jan Rodermond !l voordeelwijnen van V 'In de Marken, een streek aan de oostkust van midden-Italie, wordt de meeste wijn van Italie gedronken. En, toeval of niet, de gemiddelde leeftijd van de mensen is hier het hoogst van het hele land', vertelt Giuliano D'Ignazi van Moncaro, het wijnhuis vvaar hij al meer dan 20 jaar werkt.'De bekendste druif en wijn van onze streek is verdicchio. Dit is een goede aperitief- en terraswijn, maar Italianen drinken hem alrijd bij het eten.Wijn komt net aLs brood elke dag op tafel en moet dus lekker en vooral niet duur zijn. Overal in Italie worden de wijnen gemaakt van de lokale druiven die al eeuwen random het wijnhuis groeien. Omdat ovetal in ons land wijn wordt gemaakt. zijn onze wijnen zo voordelig. Maar bij elke wijnproducent staat de smaak van de wijn vanzelfiprekend voorop. Die moet, net als bij ons eten, optimaal zijn. Onze filosofie bij Moncaro is om de kwaliteit van de inheemse druiven en de streekwijnen voortdurend te verbeteren zodat iedereen, ook buiten de streek. ze dagelijks wil drinken.' Wie; f? Gert-Jan Rodermond (48) geeft Nederlandse les aan onder andere Italianen. Ooit zette leerling Francesco hem een wijn uit Italie voor. Gert-Jan: 'Een lies met een heel eenvoudig etiket, maar dat zei niets over de inhoud. Een tongstrelende wijn proefde ik! Volgens Francesco behoorde deze bijzondere wijn tot een van de goedkopere uit zijn regio. Hierdoor is mijn passie voor Italie ontstaan. Italiaanse wijn is anders dan andere. Elegant en stoer, vol maar niet zwaar, en heel betaalbaar.1 Een andere cursiste. Cristina Cosentino (25), groeide op in Italie en woont nu in Den Haag. Cristina:'Dat er zo'n ruime keuze is in goed en goedkoop, komt omdat er zoveel Italiaanse wijn wordt gemaakt. Bij ons thuis werd aan tafel altijd een lokale rode wijn uit de streek gedronken. Italiaanse wijn vind ik het lekkerst bij het eten, hij gaat er zachter van smaken.' Gert-Jan: 'Ik lust sommige wijnen ook gewoon op het terras of s avonds, zoals de witte Soave of de rode Sangiovese zoals de rode Italia wijn van Albert Heijn. Deze zijn ook zonder hapje of maaltijd soepel en sappig genoeg.' i- allerhande 08-2010

Allerhande | 2010 | | pagina 60