015 verkleuren limoensap over de vrucht helpt ah.nl/allerhande JAS DIT ah.nl/allerhande van het seizoen avocado's van Duncan Smith ga op bezoek bij onze leverancier: snijd de avocado in de lengte rond de pit doormidden draai de helften in tegengestelde richting, zodat een van beide ioslaat van de pit verwijder de pit schep het vruchtvlees met een lepel uit de schil of pel deze eraf ga naar thuiskoks aan de kook op en doe mee aan deze rubriek! allerhande 07-2010 "Uniek aan onze Hass-avocado is dat je ziet wanneer hij rijp is. Dan kleurt de schil donkerpaars tot zwart,' vertelt Duncan Smith, algemeen manager van Westfalia in Zuid- Afrika. Westfalia is al vijfjaar leverancier van Hass-avocado's aan Albert Heijn. 'De Hass-avocado is romig en vol van smaak. Door het hoge gehalte aan vitamines en mineralen is hij zelfs opgenomen in het Guinness Book of Records als de meest voedzame vrucht ter wereld!' In het subtropische klimaat gedijt de avocadoboom uitstekend.'In het oogstseizoen, van juni tot September, eet ik elke dag een avocado. Vaak gewoon met zout en azijn, op toast.' Westfalia kweekt de avocado s zo veel mogelijk in overeenstemming met de natuur. 'Maar daar houdt het niet op. Zo investeren we een deel van onze opbrengst in de AH Foundation, met als doel de leefomstandig- heden van de lokale bevolking te verbeteren. Zo wordt er nu een kenniscentrum ingericht waar volwassenen en kinderen dankzij goede computers en boeken beter onderwijs krijgen - en dus een betere toekomst tegemoet gaan.' Duncan Smith lacht: 'Avocado's eten is dus niet alleen goed voor jezelf, maar ook voor anderen!'

Allerhande | 2010 | | pagina 13