113 albert heijn Kun je, wanneer je buiten gegeten hebt, overgebleven eten bewaren? Het heeft dan immers al een tijd buiten gestaan. Hoe kan ik gerechten voor een picknick het best verpakken? Als we gaan picknicken, nemen we graag een barbecue mee, Kan fruit daar ook op? Ik vind het lastig gerechten koel te houden als ik buiten eet. Hebben jullie tips? Julia Bouwman Ramona Krijnen Chantal Vermeulen S. Verhage Simone Hertzberger: 'Hoe jammer het ook is, restjes die tijdens de maaltijd buiten hebben gestaan kun je beter weggooien. Dit geldt niet alleen voor producten als vlees, vis en kip, maar ook voor salades en sausjes. Als je buiten eet, is het meestal warm weer: voor bacterien ideaal om zich te vermenigvuldigen. Laat vlees, vis en kip dan ook zo lang mogelijk in de koelkast staan. Ga je picknicken, haal het eten dan zo kort mogelijk van tevoren eruit. Eet je in de tuin of op het balkon, haal dan gerechten tijdens het eten of barbecueen in porties uit de koelkast.' Simone Hertzberger: Om te voorkomen dat broodjes of sandwiches in de verdrukking raken, kun je ze het best verpakken in een goed afsluitbare (plastic) doos of schaal. Hetzelfde geldt voor aangemaakte pasta-, rijst-, vlees- of vissalades. Houd bij salades waar sla in zit de dressing altijd apart, zo voorkom je dat slabladeren slap worden. Warme soep blijft goed heet, en koude soep als gazpacho juist lekker koel, in een thermoskan.' Bas Hauwert: In principe kun je alle soorten fruit barbecueen. De suikers worden tijdens het grillen omgezet in karamel. Dat combineert goed met de frisse fruitsmaak. Stevige soorten die niet veel vocht bevatten, zoals ananas, mango en appel, kunnen rechtstreeks op de barbecue. Rooster ze op een niet al te heet vuur. Dit doe je door het fruit aan de zijkant van het rooster te leggen, het rooster hoog te plaatsen of het fruit op het eind van het barbe cueen te grillen, als het vuur nagloeit. Fruit dat veel vocht bevat, zoals frambozen, bramen of erg rijp fruit, valt vrij snel uiteen op de barbecue. Verpak dit daarom in aluminiumfolie.' Simone Hertzberger: Haal gerechten zo kort mogelijk van tevoren uit de koelkast. Je kunt ook een bak voor de helft met ijswater vullen en hier schalen met gerechten in zetten. Zet eten altijd in de schaduw. Neem je gerech ten mee voor een picknick, gebruik dan een koeltas of -box met koelelementen. Zet de elementen onderin de tas, maar leg er ook een paar bovenop. Koude lucht is zwaarder dan warme, dus de kou gaat 'vanzelf naar beneden. Ook handig: flesjes water invriezen. Die kun je eveneens als koelelement gebrui- ken. Het water kun je later gewoon drinken!' allerhande 07-2010

Allerhande | 2010 | | pagina 111