pollenalarm apotheek zomer €3,50 €0,49 €4,49 €5.25 Imodiu Zomerideaal 5: kleine kwaaltjes krijgen geen kans. En energie te over! aanraders voor de reisapotheek 10TABIETTEN Triptlei Albert Heijn Paracetamol 500 mg srhande 05-2010 Ongeveer 1 miljoen Nedertanders heeft last van hooikoorts. Vooral in juni en juli zijn er veel pollen in de lucht en zijn de klachten vaak het heftigst: jeuk in je mond, tranende ogen en een loopneus. Maar je kunt er zelfs in het najaar nog last van hebben. Gelukkig is er wel iets tegen te doen. Probeer zoveel mogelijk binnen te blijven als er extra veel pollen in de lucht zijn (op internet kun je de pollenverwachting vinden). Door met de ramen dicht te slapen en je slaap- kamer alleen's ochtends te luchten, heb je er minder last van. Ga je naar buiten, zet dan een zonnebril op. Was vaker je handen en wrijf niet in je ogen. De juiste middeltjes (zoals Prevalin Neusspray, Reactine en Allerfre) kunnen ook verlichting brengen. Goed voorbereid op vakantie? Zorg voor een slimme reisapotheek. Dit doe je in de koffer: ^pleisters, verband, tape en steriele gaasjes reispilletjes wondontsmetter (Sterilon, Betadine) middel tegen diarree/laxeermiddel (Imodium, Norit) pijnstillers (AH Paracetamol, Nurofen) Mmuggenstick/middel tegen insecten- beten (VSM Prrikweg, Azaron Stick) koortslipcreme neusdruppels pincet, thermometer, tekentang Waarom is iedereen vrolijker als de zon schijnt? Zonlicht stimuleert de aanmaak van endorfinen. Deze stoffen geven je een ontspannen en vrolijk gevoel. Heb je meer energie in de zomer of lijkt dat maar zo? Doordat de intensiteit van het licht in de zomer veel sterker is dan in de winter, maakt je lichaam minder serotonine aan. Hoe minder van deze stof, hoe energieker je bent. Hoe komt het dat je korter slaapt? Doordat het langer licht is. Pas wanneer het's avonds donker wordt, gaat je lichaam het slaaphormoon melatonine produceren. Zodra de zon's ochtends opkomt, daalt de melatonineproductie weer en word je wakker. Wil je langer slapen, zorg dan dat je slaap- kamer goed verduisterd is. Aan welke voeding heeft je lichaam behoefte?Je lichaam staat in zomerstand en heeft minder energie nodig om zich warm te houden dan in de koude maanden. Stevige winterkost wordt dus minder goed verbrand en levert nu dus veel calorieen. Kies daarom vooral lichtverteerbare voeding en geniet volop van zomerfruit en -groenten. Net zo belangrijk: veel water drinken! Primatour Onderweg fitte kindertjes. niemand reisziek! pakje 10 stuks AH Paracetamol Mee in de bagage, (hoofd)pijn krijgt geen kans pakje 20 stuks Imodium Goed om mee te hebben bij diarreeklachten pakje 10 stuks Azaron Stick Helpt bij insectenbeten. stick

Allerhande | 2010 | | pagina 95