011 079 €7,49 €15 €12,50 uv-quiz albert heijn Zomerideaal 3: een mooi zonnig kleurtje. Maar wel veilig uiteraard! kidsproof aanraders voor veilig in de zon Het belangrijkst: een half uur voor kinderen in de zon gaan royaal insmeren en elke twee uur herhalen. Zonnebrand- creme is juist voor kinderen belangrijk. Hun huid is nog niet volgroeid en kan zich slecht verdedigen tegen de zon. Kies een product dat bestand is tegen water. Opnieuw smeren na het afdrogen blijft een must, omdat je met een hand- doek de creme van de huid veegt. Neem minimaal factor 30 (liever hoger, zoals AH Zonnemelk kids factor 50). Laat je kind ook een petje dragen en in de scha- duw spelen. Is je kleintje nog geen jaar? Houd het dan uit de zon en gebruik een speciale babyzonnebrandcreme. Hoe vaak moet je smeren met zonne- brandcreme? Elke twee uur, en extra na het zwemmen en afdrogen. Daardoor verdwijnt de bescherming grotendeels - ook die van een waterbestendige creme! Welke factor heb je nodig? Dat is afhankelijk van je huidtype, de zonkracht (uur van de dag) en hoelang je in de zon blijft. Een goede richtlijn: Huidtype 1 zeer lichte huid, verbrandt snel en bruint niet of nauwelijks: factor 30. Huidtype 2 lichte huid, verbrandt vrij snel, bruint langzaam: factor 15-20. Huidtype 3 vrij lichte huid, verbrandt niet snel, wordt makkelijk bruin: factor 10-15 Huidtype 4 getinte huid, verbrandt zelden, bruint snel: factor 6-10. Ook hoeveel creme je gebruikt is belangrijk. Hoe minder, hoe lager de factor. Gebruik je weinig creme met factor 50, dan kan dat minder bescherming bieden dan royaal smeren met factor 15. Hoelang mag je in de zon blijven? Ook al smeer je je in, blijf maximaal drie uur per dag in de zon. De zon is het feist tussen 11 en 3 uur. Het is beter dan een plekje in de schaduw op te zoeken. AH Kids zonne- spray factor 30 Heel makkelijk op te brengen door de spray, ties 200 ml Nivea Sun Baby sun spray factor 50 Speciale zonnebrand voor de tere babyhuid. fles 200 ml Gamier Ambre solair olie factor 15 Goede bescherming voor de normale huid. fles 150 ml srhiande 05-2010 Ai, toch verbrand... Neem een lauwe douche om de huid wat af te koelen en breng daarna een aftersun aan (voor kinderen bijvoorbeeld Zwitsal Aftersun milk). Die verkoelt, verzacht en vult het vochttekort aan. Omdat een aftersun veel vocht en weinig vet bevat, laat het geen laagje achter en kan de warmte goed uit je huid ontsnappen. Voor de komende dagen geldt: blijf uit de zon tot de roodheid helemaal is verdwenen.

Allerhande | 2010 | | pagina 89