trenddossier keuken van De laatste culinaire trend leidt ons naar de overkant van de Middellandse Zee. Egypte, Tunesie en Libanon... meet eat de rijkdom van de Nieuwe Mediterranee. I 1: H I! allerhande 05-2010 smaken In interieurwinkels, in de muziek, in kunst, in de literatuur, in kookboeken en op menukaarten... Nieuw-mediterrane invloeden worden langzaam maar zeker steeds meer zichtbaar. De mediterrane keuken uit Zuid-Europa kenden we al. In de jaren zeventig en tachtig leerden we pastagerechten en pizza eten. In de jaren negentig kwamen daar gerechten bij van de andere kant van de Middellandse Zee (de Maghreb), couscous en Iamsvlees bijvoorbeeld. Nu, anno 2010, gaan we nog verder de 'Nieuwe Mediterranee' in met gerechten uit het Midden-Oosten, uit onder andere Libanon en Syrie. Deze keuken is op de kaart gezet door voorlopers als culinair journaliste Claudia Roden. en Sam Sam Clark van het Londense restaurant Moro. Zij lieten zien wat de nieuwe mediterrane keuken inhoudt: een overweldigende rijkdom aan kleuren, geuren en smaken en een veelheid aan specerijen, kruiden en vruchten. In Nederland haken we makkelijk op deze trend in. Simpelweg doordat zich hier steeds meer ondernemers uit Noord-Afrika en het Midden-Oosten vestigen en doordat we deze gebieden steeds vaker bezoeken. De cultuur spreekt ons aan: samen eten en samen genieten van goede ingredienten en gerechten die met aandacht zijn bereid. Al die smaken en smaakcombinaties; we willen ze allemaal ontdekken.

Allerhande | 2010 | | pagina 66