bi zonderewi n Chardonnay Pergolawijngaarden: zo verbouwt wijnhuis Bodegas Tilia druiven. Niet voor de show, maar voor de smaak! samen genieten riLiA Lekker bij 1 *1 0 2 5 s CHARDONNAY Sinds de jaren negentig worden er kwaliteits- wijnen geproduceerd in Argentinie, ook bij Bodegas Tilia. De wijngaarden van dit huis lig- gen op de uitlopers van het Andesgebergte. De arme grond daar is ideaal voor de ontwikkeling van de druiven, maar de telle zon is een nadeel. Om de druiven daartegen te beschermen, zijn ze bij Bodegas Tilia de druivenstokken omhoog gaan leiden, zodat ze een pergola vormen. Het natuurlijke dak van wijnbladeren dat hierdoor ontstaat, beschermt de druiven die eronder hangen tegen de zon. Daardoor rijpen ze niet te snel, krijgen ze de tijd om zich te ontwikkelen en behouden ze hun frisse zuren. Droogte is niet zo'n probleem voor de druiven, want het Andesgebergte levert voldoende smeltwater om de wijngaard precies op het juiste moment van water te voorzien. Het gaat allemaal om het evenwicht, aldus wijnmaker Alejandro Viggiani: 'Goede wijn maken is een fluitje van een cent als de druiven in balans zijn.' Dat is zeker zo bij de chardonnay. Deze wijn heeft de volfruitige smaak van gedroogde abrikoos en het frisse van citrus. De subtiele aroma's van vanille en noten komen van het eikenhouten vat waarop hij heeft gelegen. Overigens is de wijn vernoemd naar de tilia, de lindeboom die veel voorkomt in Mendoza. Smaakt heerlijk bij zalm, kipfilet, smeuige ge- rechten als pasta carbonara en bij romige kaas. droog, vol rond Tilia Chardonnay 5.99 Mendoza/Argentinie allerhande 03-2010

Allerhande | 2010 | | pagina 69