onnroet Drie bevriende wijnliefhebbers testen wit uit alle windstreken: chardonnnay uit Chili, een Italiaanse verdicchio en sauvignon blanc uit Nieuw-Zeeland. Italie Nieuw-Zeeland Deze maand op de proeftafel: drie witte wijnen. Alle drie eerder bekroond in gidsen als Harold Hamersma's jaarlijkse Wijnalmanak en de bekende Superwijngids (van Nicolaas Klei). Alleen wijnen met de beste prijs-kwaliteitverhouding krijgen in deze gidsen zo'n vermelding. Ons proefpanel, Famke, Kees en Rietje, begint de proeverij met een Chileense chardonnay. Famke: 'Hij ruikt lekker, naar perzik en chocola.Deze chardonnay is een droge wijn, maar doordat hij het aroma van zoete, rijpe vruchten heeft en in houten vaten is gerijpt, komt hij rond en zacht over. Rietje: 'Dit soort makkelijke, voile wijnen kun je altijd drinken. Bij de borrel, maar ook bij het eten.' De tweede is een authentieke Italiaanse wijn van de verdicchio-druif. Kenmerkend zijn de frisse zuren, appelachtige smaak en het milde amandelbittertje. Kees: 'Heerlijk! Dit is mijn favoriet. Droger en frisser dan de vorige.' De laatste wijn is een sauvignon blanc uit Nieuw-Zeeland. Hij komt uit Marlborough, de streek die bekend staat om zijn superfruitige sauvignons met de 'crispy' zuren. Rietje: 'Deze is heel fris.' Famke: 'Droog en friszurig, dit is er een voor bij een visje.Conclusie van het panel: drie mooie wijnen. Kees: 'De verdicchio is mijn nummer een, maar de Chileen heeft me verrast.' Rietje en Famke zijn het eens: bij hen is de Chileense chardonnay favoriet. allerhande 03-2010

Allerhande | 2010 | | pagina 32