nii7ondftr9wnn samen genieten SETTESOLI Syrah/Nerod'Avola' r Wijnhuis Settesoli gebruikt vooral Siciliaanse druivenrassen. Dat levert unieke wijnen op met een voile en rijpe smaak. Lekker bij y 36a mine from producer Se/tesofirefltds f6e exceptionalqualify l/ial is found on this sunny JlCediferranean island. SIC1LIA AV01U' In de streek rond het Siciliaanse plaatsje Menfi werden aanvankelijk druiven verbouwd voor marsala (zoete wijn met een verhoogd alcoholpercentage). In de loop van de vorige eeuw raakte deze drank echter uit de mode, zodat de wijnbouwers hun werk verloren. Decennialang lagen de wijngaarden er ver- waarloosd bij, terwijl de mannen uit de streek elders de kost verdienden. Toen greep een groep grondbezitters in. Ze ontwikkelden een plan om de wijnbouw te vernieuwen en daarmee de streek een nieuwe toekomst te geven. Dat leidde in 1958 tot de oprichting van de cooperatie Settesoli ('zeven zonnen', omdat de druiven in Menfi zeven maanden lang zon krijgen). Settesoli wilde de eigenheid van de Sicili aanse wijncultuur benadrukken. Het wijnhuis deed dat onder meer door het gebruik van lokale druivenrassen. In deze rode wijn is dat de nero d'avola, een druif met een zwarte schil die al eeuwen random de Siciliaanse plaats Avola groeit. De nero d'avola smaakt naar rijp fruit en staat symbool voor de Siciliaanse wijncultuur. De druif geeft donkere wijnen die zacht en toch stevig zijn en goed kunnen rijpen. In deze wijn vormt de nero d'avola een spannende mix met de syrahdruif. Dat zorgt voor een krachtige wijn met mediterrane kruidigheid en een zachte structuur. Past door zijn krachtige, kruidige smaak uitstekend bij stevige kost als hachee, pasta met paddenstoelen, spareribs en karbonade. Settesoli Syrah/Nero d'Avola 4.99 Sicilie/ltalie allerhande 02-2010

Allerhande | 2010 | | pagina 59