byzonderewijn Chateau Ventenac samen genieten In de Cabardes komen het oosten en het westen van Frankrijk samen, En dat proef je in de wljn. VENTENAC w Lekker bij CHATEAU Cabardes \M Hi Le Carla Toen Alain Maurel in 1973 zijn wijnhuis Chateau Ventenac begon, nam hij zich voor kwaliteits- wijnen te maken van internationale allure. Om zijn ambitie waar te maken, richtte hij zich op de wijntraditie van de Cabardes, een gebied in het zuidwesten van de Languedoc. De Cabardes is bijzonder, omdat het oosten en het westen van Frankrijk er samenkomen. De streek ligt tussen de Atlantische Oceaan en de Middellandse Zee. die beide invloed hebben op het kiimaat. Je vindt er zowel de bordeaux- druiven cabernet sauvignon en merlot, als de mediterrane soorten syrah, grenache en carig- nan. Maurel slaagde erin om uit het samenspel van deze factoren een eigen smaakstijl te ontwikkelen. Zijn jarenlange inspanningen wer- den beloond: de wijnen van Chateau Ventenac wonnen vele internationale prijzen.et Le Carla, een van de topwijnen, sleepte het wijnhuis in 2009 nog een gouden medaille in de wacht tijdens het Concours Mondial Bruxelles. Le Carla is gemaakt van syrah, grenache, cabernet sauvignon en merlot. De wijn is vol en krachtig, maar niet zwaar. Je ruikt en proeft fruitige aroma's van cassis en kers en het kruidige van laurier, tijm en rozemarijn. De combinatie van fruit en kruiden, kracht en elegantie, een rijpe smaak en frisse zuren is kenmerkend voor Maurel en de Cabardes. Past bij veel gerechten, van een eenvoudige pasta met tomatensaus tot een mediterrane stoofschotel met lamsvlees en groenten. Chateau Ventenac Le Carla 4.99 Languedoc/Frankrijk allerhande01-2010

Allerhande | 2010 | | pagina 75