l~ioe nde 1 PHILIPS /IJ4Af (W" de H44M r/ety/et VAnd^^J7 IV 1 /I/df bepdd/f Je Ifv/jlihif VAh Hm9 mdurn Halogeen sense and simplicity Hoezo 'gewone thee'? Veel mensen noemen zwarte thee 'gewone thee'. Maar de zwarte thee van Pickwick is alles behalve gewoon. In ieder kopje proef je het vakmanschap en de passie van onze melangeurs. Alleen de beste theeblaadjes Thee geplukt als 'two leaves and a bud' oftewel fijnpluk' is de beste kwaliteit. Deze thee wordt dan ook voornamelijk gebruikt in de Pickwick melanges. Onze thee-inkopers kopen de thee rechtstreeks van de plantages, via theeveilingen en theehandelaren. Tot wel 20 soorten thee in een melange Een periode met wat minder zon of wat meer neerslag kan op een plantage al leiden tot grote smaakverschillen. Onze melangeurs verstaan de kunst om ondanks deze verschillen, melanges met een constante smaak, geur en uiterlijk samen te stellen. Voor de English Tea Blend gebruiken ze daar tot wel 20 verschillende thee- soorten voor. Klimaat van de streek Samenstelling van de grond Hoogteligging van de plantage Seizoen waarin geplukt wordt Wijze van plukken. Zelfs onze theezakjes zijn bijzonder Het filterpapier van onze theezakjes geeft geen smaak of geur af. Door alleen kleinere stukjes thee (sortaties) te gebruiken en de thee te verdelen over de twee kamers van het theezakje, kan de thee zijn kleur en smaak snel aan het water afgeven (extractie). Bedenk wel dat kleur eerder komt dan smaak, dus laat je thee altijd 2 tot 4 minuten trekken. Kwaliteit; de Pickwick melangeurs zitten er bovenop Vanaf het moment dat de thee in onze fabrieken aankomt, totdat het verpakt in de schappen van de winkel ligt, houden we de kwaliteit scherp in de gaten. Daar gaat een hoop tijd in zitten: veel proeven, ruiken, combineren, melangeren en al onze kennis en liefde voor thee. Alleen zo kunnen we altijd een constante, hoge theekwaliteit bieden! Douwe Egberts heeft al sinds 1753 ervaring met het melangeren van thee. Vanaf dat jaar verkoopt Egbert Douwes koffie en thee in zijn winkel 'De Witte Os'. Lange tijd wordt de thee onder de naam Douwe Egberts op de markt gebracht. Als men in 1937 op zoek gaat naar een internationale naam, stelt de vrouw van de toenmalige directeur 'Pickwick' voor, naar de Pickwick Papers van Charles Dickens.

Allerhande | 2010 | | pagina 135