Gemaakt vt du Vetvrij 0 25% minder zout 0° Bron von vezels en vitomine C 0 De beste basis: zwarte thee Bij een High Tea drink je bij voorkeur zwarte thee. Niet verwonderlijk, in de tijd dat High Tea ontstond, waren er in Europa geen andere theesoorten. Maar ook nu combineert de voile, mooie smaak van deze theesoort nog altijd het beste met zowel zoete als hartige hapjes. High Tea of Afternoon Tea? Wat wij in Nederland High Tea noemen, heet in Engeland Afternoon Tea of 5 o'dock Tea. High Tea is voor hen een vroege avondmaaltijd met koude vleeswaren, gebakken eieren, vis en sandwiches. En thee natuurlijk! Denk je aan Engeland, dan denk je aan de Big Ben, regen, Harrods, links rijden en High Tea. Inmiddels heeft dit theeritueel het Kanaal overgestoken en wordt het ook in Nederland steeds populairder. Niet alleen in de horeca, ook thuis genieten steeds meer mensen van deze verrassend lekkere theebeleving met sandwiches, scones, clotted cream en jam. Van adellijke oorsprong Het begint allemaal rond 1840 met Anna Russell, gravin van Bedford. Om het hongergevoel tussen de lunch en het late diner te verdrijven, laat zij haar butler om 5 uur's middags thee met sandwiches en cake op haar kamer serveren. Al snel nodigt zij ook haar vriendinnen uit en verhuizen ze naar de zitkamer: een nieuw sociaal fenomeen is geboren. Wat is zwarte thee? Net als groene en witte thee wordt zwarte thee gemaakt van de blaadjes van de theestruik (Camellia sinensis). Door de groene theeblaadjes te verflenzen, te rollen, te fermentererl en te drogen, krijgen ze hun karakteristieke donkere kleur en rijke smaak.

Allerhande | 2010 | | pagina 134